کودک هم‌استانی به سه نفر زندگی دوباره بخشید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اهدای سه عضو بدن کودکی که به سبب سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید. به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی، کامبیز کشاورز ابراز داشت: این اعضا شامل ۲ کلیه و کبد […]


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اهدای سه عضو بدن کودکی که به سبب سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی، کامبیز کشاورز ابراز داشت: این اعضا شامل ۲ کلیه و کبد متعلق به کودک ۳ و نیم ساله با نام صبا مهدوی نسب است.

وی افزود: اعضای بدن این کودک که به دنبال سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی و در آی سی یو بیمارستان شهید بهشتی یاسوج بستری شده بود با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند اهدا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تیم جراحی پیوند اعضای شیراز با حضور در بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج اعضای بدن کودک را پس از خارج کردن از بدن وی به بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا شیراز انتقال و به بیماران نیازمند پیوند زدند.

کشاورز عنوان کرد: این سومین مورد از اهدای عضو بیماران مرگ مغزی از ابتدای امسال تاکنون در کهگیلویه و بویراحمد است.