افتونیوز _  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان گچساران با تمام حرف و حدیث ها و ماجراهایش، در تاریخ دوم اسفند ۱۳۹۸ به پایان رسید و جناب آقای تاجگردون با اکثریت آراء راهی مجلس شد. اما طولی نکشید که اعتبارنامه ایشان از طرف مجلس نشینان زیر سؤال رفت و پس از کش و قوسهای فراوان بالاخره با عدم تأیید مواجه شد و کرسی سبز نمایندگی شهرستان گچساران در بهارستان موقتا خالی ماند و بدین ترتیب سرنوشت مردم به انتخابات میان دوره ای مجلس که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر برگزار می شود، سپرده شد.

بعد از گذشت ماهها از آن اتفاقات، از هم اکنون که فرصتی کمتر از یک سال باقی مانده تا تاریخ موعود، تنور انتخابات داغ است و سیاسیون با شور حالی عجیبی در تلاشند که با فعالیت گسترده، محبوبیت فرد مورد نظر خود را در بین مردم بیشتر کنند.

اما شنیده ها حاکی از آن است که برادر غلامرضا تاجگردون، آقای ساسان تاجگردون به احتمال زیاد، وارد عرصه انتخابات خواهد شد.از نظر تفکر سیاسی نگاهی بیندازیم  با تعدد کاندیدا در هر دو جناح مواجهیم.
در جناح اصلاحات غلامرضا یا ساسان تاجگردون(که اخیرا صحبت هایی مطرح شده و آقای غلامرضا تاجگردون  در کنار رحیمی و  هومان عسکری همگی در صحنه حضور دارند.

رحیمی و تاجگردون که دوستی دیرینه دارند، در صورت حضور قطعا  تعامل بین آنها صورت خواهد پذیرفت.
البته تمامی این پیش بینی ها در صورت حضور شخص غلامرضا تاجگردون در صحنه است و باید دید در صورت نبودشان از چه کسی حمایت خواهند کرد؛ آیا  از برادر خود حمایت می کند تا وکالت در خاندان تاج گردون باقی بماند ؟
از طرفی در جبهه اصولگرایان نام های متعددی مطرح است. سید قدرت حسینی قطعا در صحنه حضور دارند و از شانس های اصلی پیروزی میباشند؛ البته رقبای حزبی ایشان، جعفری و تا حدودی  زینل زاده و  یوسف باقری که اخیرا شایعاتی مبنی بر حضور ایشان در عرصه انتخابات شنیده می شود.
همچنین، حضور افراد بی طرف و میانه رو هم مانند خانوم زهره فولادی وندا به چشم میخورد که با قطعیت اعلام حضور کرده است.
فارغ از بحث حزبی؛ قومیت در منطقه گچساران و باشت حرف اول را میزند و رقابت در بین اقوام هم بسیار جذاب و حساس دنبال میشود.
از ایل باوی آقایان تاج گردون( هر کدام از برادران که در صحنه باشند) و آقای حسینی رقابت نزدیکی  دارند.  از بویراحمد گرمسیر، جعفری و زینل زاده احتمالا به تعامل رسیده و یک نفر در انتخابات به نمایندگی از ایلشان باشند.
اما در میان قشقایی ها که به نظر می رسد  که بنظر میرسد از  وحدت خوبی برخوردارند. عسکری علی رغم شکست در دور قبل، مقبولیت و محبوبیت قابل قبولی میان قشقایی ها بدست آورده است. البته زهرا فولادی وندا هم از ابتدا اعلام حضور کرده و احتمالا پس از اعلام تایید صلاحیت ها، همچون گذشته با رقبا بتوانند به تعامل و وحدت برسند؛ زیرا با شرایط پیش آمده و تعداد کثیر نامزد های انتخاباتی در صورت اتحاد میتوانند به آینده امیدوار باشند.
البته چند روزی است که شایعاتی مبنی بر حضور باقری در عرصه انتخابات شهرستان مطرح شده است
به نظر میرسد همانند انتخابات اسفند ۹۸ شاهد انتخاباتی ۴ قطبی باشیم. باید منتظر ماند و دید سرنوشت این رقابت سیاسی چه میشود و کدام شخص یا گروهی پیروز انتخابات خواهد شد.

سعید کاویانی/ افتونیوز گچساران