افتونیوز _ در تیرماه امسال، خبر ابتلای نماینده کهگیلویه به بیماری کرونا به صورت رسمی توسط دفتر ایشان اعلام شد. اما سیدمحمد موحد در روز های قبل از اعلام این خبر در جلسات و شورای اداری شهرستان ها ،حضور پیدا کرده بود و همین ،موضوع را مبهم باقی می گذاشت.در همان ابتدای انتشار خبر، این موضوع در فضای مجازی، واکنش های متعددی را برانگیخت و برخی کرونایی شدن موحد را به اعتبار نامه تاجگردون ربط دادند و عنوان کردند: وی برای اینکه در هنگام رأی گیری اعتبار نامه تاجگردون در صحن علنی مجلس نباشد؛ بیماری کرونا را بعنوان دستاویزی قرار داده است. تاج گردون اخیرا در صفحه اینستاگرام خود طعنه ای سیدمحمد موحد زد و گفت : در زمان رای گیری اعتبارنامه وی برخی خود را به کرونا زدند!

این در حالی بود‌ که وی چند روز بعد از خبر ابتلای خود، در جلسه تصویری نمایندگان مجلس یازدهم با مقام معظم رهبری در ۲۲ تیر ماه در صحن مجلس حضور یافت و با وجود چالش های ایجاد شده ،مشاوران اش هیچ گاه سندی که بیماری او را تایید کرده باشد؛ ارائه نکردند و این مساله راز آلود و مبهم باقی ماند.
اما در روزهای اخیر، ابتلای دونالد ترامپ به کرونا خبرساز شد. این موضوع نیز دارای ابهامات زیادی است و به نظر می رسد که تیم انتخاباتی ترامپ او را متقاعد کرده اند که مناظره اش با بایدن، یک رسوایی تمام عیار بوده است و او اکنون فهمیده است که هزینه شرکت نکردن در مناظره از هزینه شرکت کردن در آن، کمتر است. لذا قرنطینه در حال حاضر، بهترین کاری است که می تواند انجام دهد. بنظر میرسد بیماری کرونا بعنوان یک اهرم سیاسی، پر کاربرد شده است و میتوان به واسطه و بهانه آن ،از مناظره، رای گیری، انتخابات و… گریخت.