افتونیوز – علی فتح میرمحمدی (مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد) بین مدیران دولت تدبیر و امید بیشترین عمر مدیریتی را داشته است و البته که ضعیف ترین آنها از لحاظ عملکردی و پر چرخش ترین آنها نیز بوده است چرا که در ساختار مدیریتی این سال ها در کشور تا ضعف کاری نداشته باشی اهل چرخش نیستی و تا چرخشی نباشی نمی توانی عمری به این بلندی داشته باشی.

برای پی بردن به ضعف میرمحمدی هم نیاز نیست جایی دوری رفت، وضعیت بحرانی در حوزه اجتماعی و آسیب های مربوط به آن و تعطیلی مطلق فرهنگ و هنر استان به تنهایی کفایت می کند تا به معطل ماندن یک صندلی توسط میرمحمدی پی برد.

اینک نیز در آستانه پایان دولت میرمحمدی به تکاپو افتاده است و راجع به برجامی صحبت می کند که یقینا هیچ اطلاع و شناختی از آن ندارد و در ادامه منتقد دولتی می شود که خود در آن از باسابقه هاست.

این رفتارها را باید خوش خیالی برای بقا در دولت آینده دانست و هم چنین نوعی خیانت مدیران دولت به دولتی دانست که باید این مدیران از آن دفاع کنند اما در نقش اپوزیسیون دولت و برای خوش آمد رسانه های منقد و بدست آوردن دل مخالفان دولت همه چیز می گویند.

مصاحبه اخیر میرمحمدی و بیان اظهارات برائت جویانه با یکی از رسانه های استان البته خیلی زود از روی سایت برداشته شد که احتمالا دو دلیل داشته است یا فشارها بر میرمحمدی سبب فشار وی بر سایت و حذف آن شده است و یا اشتباهی رخ داده است که باید تکذیبیه و توضیحات رسمی منتشر می شد.

منبع: کانال تلگرامی گلبونگ

 

متن کامل مصاحبه میرمحمدی که در سایت صبح زاگرس منتشر شد:

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

اثرات منفی برجام براقتصاد ایران/ دلیلی برای مذاکره مجدد وجود ندارد/ دولت با توجه به ظرفیت داخلی کم کاری ها را جبران کند

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:دولت ها باید با تلاش ها و سعی خود مشکلات را مرتفع، و کم کاری ها را جبران و همچنین از پرداختن به مسائل حاشیه ای که سود و منفعتی برای مردم ندارند دوری کنند.

علی فتح میر محمدی،مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با صبح زاگرس،در خصوص مشکلات موجود جامعه مانند دلار ۳۰ هزارتومانی با وجود وعده های دولت  مبنی براینکه برجام می تواند سبب گره گشایی ازمشکلات مردم و کنترل قیمت ارز شود ،گفت: برجام یک قراردادی بود که اگر اجرای می شد و آمریکایی ها نقض عهد نداشتند، بدون شک این موضوع در مسائل اقتصادی تاثیر مثبت خود را داشت.

خروج از برجام

وی با بیان اینکه در ابتدای قرار داد برجام  گشایش های اقتصادی، به وجود آمد گفت: وقتی آمریکایی ها از برجام خارج شدند محدودیت ها شکل گرفت زیرا آنها ساز و کار این موضوع را دارند.

اثرات منفی برجام بر اقتصاد ایران

میر محمدی با بیان اینکه قرار داد برجام به گونه ای می توانست تنظیم شود که با خروج آمریکا از این قرار داد تاثیر چندانی بر موضوعات مختلف کشور نداشته باشد، گفت: آمریکایی ها نفوذ زیادی در بین اروپایی ها و  کشورهای آسیایی دارند و شرکت های که قصد تعامل تجاری با کشور ایران داشتند به دلیل این نفوذ و ترس از تحریم های آمریکا مراودات خود را کاهش دادند که این موضوع به نوبه خود اثرات منفی بر اقتصاد ایران داشت.

استفاده از ظرفیت های داخلی

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در ادامه با بیان اینکه برجام اگر به سرانجام می رسید مشکلی در کشور وجود نداشت، تاکید کرد: اگر اینگونه تصور شود که اگر برجام توسط طرف مقابل نقض عهد نمی شد مشکلی وجود نداشت تصوری اشتباه است، زیرا توسط دولت ها با استفاده از ظرفیت های داخلی سرمایه گذاران و تولیدکنندگان  برای پیشرفت کشور توسط دولت ها مورد توجه قرار گیرد.

دولت کم کاری ها را جبران کند

وی افزود:  همه دولت ها باید با تلاش ها و سعی خود مشکلات را مرتفع، و کم کاری ها را جبران و همچنین از پرداختن به مسائل حاشیه ای که سود و منفعتی برای مردم ندارند دوری کنند.

به مرحله قبل از برجام برگشته ایم

میر محمدی گفت: امروز اگر برجام نتوانسته است مشکلات مختلف در کشور را حل کند به این دلیل است که دیگر وجود ندارد و از بین رفته است و به مرحله قبل از برجام برگشته ایم، از طرف مقابل شاید به دنبال این بود که نوعی اجماع جهانی بر علیه ایران شکل گیرد اما شاید برجام توانست مانع از این اجماع بر علیه کشور ایران شود.

دلیلی برای مذاکره مجدد وجود ندارد

وی در خصوص برخی اظهارات سیاسیون مبنی بر مذاکره مجدد با وجود همه عهد شکنی ها و بدعهدی ها گفت: هر چند بنده بیان نمی کنم با کشوری که بدعهدی کرد مذاکره کنیم، اما به این دلیل که یک منطق قوی داریم نباید از مذاکره فراری بود زیرا اگر یک کشوری بدعهدی کرد نمی توان گفت برای همیشه با چنین کشوری مذاکره نکنیم زیرا بحث منافع ملی مطرح است و از طرفی اگر عقلاء و صاحب نظران به نتیجه ای برسند که مذاکره ثمری ندارد و به نفع منافع ملی نیست مذاکره مجدد سود و منفعتی ندارد بنابراین در چنین شرایطی دلیلی برای مذاکره مجدد وجود ندارد.

تکذیبیه مدیرکل