مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: تحقق عدالت و ارتقای کیفی و کمی آموزش و پرورش از مهمترین برنامه های دوران کاری ام در این اداره است.

به گزارش افتونیوز، کورش دلشاد در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین مرجع در تعلیم و تربیت نیروی انسانی، نقش اساسی در شکل گیری شخصیت دانش اموزان دارد.

وی از مدرسه به عنوان یک نهاد مهم اجتماعی نام برد و گفت: مدرسه زیستگاه فرهنگی، مذهبی و اجتماعی دانش آموز است که دانش آموزان بهترین سالهای عمر را در آن می گذرانند.

دلشاد تاکید کرد: در شرایط کنونی اولویت نخست حفظ سلامت دانش اموزان است و در مناطق شهری حدود ۱۰ درصد و روستایی ۳۰ درصد بر سر کلاس ها حضور می یابند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: در آموزش و پرورش این شهرستان مشکل فضای آموزشی وجود دارد و نیاز به بازسازی جدی در زیرساخت‌های آموزشی شهرستان بویراحمد دیده می‌شود.

وی از پوشش تحصیلی ۶۷ هزار دانش آموز در شهرستان بویراحمد خبر داد و تصریح کرد: ۴۰ درصد مجموع دانش آموزان استان مربوط به شهرستان بویراحمد است و ۱۲ هزار و ۴۶۶ دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی شهرستان تحصیل می کنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد اظهار کرد: ۳۳ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی شهرستان بویراحمد تحصیل می‌کنند، همچنین ۴۳۰۰ معلم در مدارس سطح شهرستان مشغول تحصیل هستند.

دلشاد با بیان اینکه در بحث املاک، آموزش و پرورش ۴۷۱ ملک دارد، تاکید کرد: در شهرستان بویراحمد بر اساس قوانین، تغییر کاربری با هدف ایجاد درآمد برای آموزش و پرورش با تغییر به ظرفیت تجاری انجام شده است، این مهم در حالی است که تحقق این موضوعات مشروط به لحاظ و حفظ سرانه آموزشی و عدم آسیب به آن است.

وی از اجرای آموزش از چهار طریق در شهرستان خبر داد و بیان کرد: تولید محتوا و بسته‌های آموزشی برای دانش آموزان فاقد شبکه شاد نیز عملیاتی خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش بویراحمد با اشاره به شرایط ایجاد شده با شیوع کروناویروس، ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش خانواده‌ها به عنوان یک عنصر اصلی بوده و برنامه‌ها با تکیه بر این ظرفیت عملیاتی می‌شود.

دلشاد حفظ سلامت دانش آموزان را یک اولویت دانست و تصریح کرد: قریب به ۸۰ درصد دانش آموزان و ۹۸ درصد معلمان شهرستان بویراحمد عضو شبکه شاد هستند.

وی با اشاره به رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ کنکور، اظهار کرد: ۷۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ در شهرستان بویراحمد در کنکور امسال به ثبت رسید.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد عنوان کرد: سرانه دانش آموزی در شهرستان بویراحمد خیلی کم است و جوابگو نیست.

دلشاد در واکنش به حواشی تغییرات ایجاد شده در آموزش و پرورش بویراحمد گفت: مبنای کار در آموزش و پرورش بویراحمد شایسته سالاری، مسیولیت پذیری و توانمندی است و مسایل سیاسی و قومی به هیچ وجه در این موضوع دخیل نیست.

مدیر آموزش و پرورش بویراحمد تاکید کرد: انتصابهای صورت گرفته براساس دستورالعملهای ابلاغی و امتیازهای فصلی کسب شده انجام میشود.

وی گفت: استفاده از توانایی بانوان در معاونتها نیز در دستور کار است و برای سه نفر از بانوان نیز به عنوان کارشناس مسئول حکم صادر شده است.

دلشاد تاکید کرد: این نهاد را در شرایط کنونی باید از مسایل حاشیه ای دور کرد زیرا که رسیدن به اهداف سازمانی نیاز به آرامش و مشارکت آحاد مردم دارد.