مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه وبویراحمد از ثبت شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی با نماد (وسکهبو) در بورس خبر داد.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی اقتصاد و دارایی استان، غضنفر آرام گفت: یکی از برنامه های مهم دولت در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی ، خصوصی سازی و واگذاری بنگاههای دولتی به بخش خصوصی و مردم می باشد که این امر باعث تحرک اقتصاد ی و افزایش راندمان و بهره وری بنگاههای تولیدی و افزایش اشتغال و رفاه اجتماعی می گردد.

آرام افزود: در مجموع در کل کشور ۴۹۱۴۸۷۷۵ نفر سهام عدالت به اقشار مختلف تخصیص داده شده و در استان کهگیلویه وبویراحمد۵۵۱۵۲۳ نفر سهام عدالت دریافت نموده اند که در حال حاضر سهام عدالت مردم به دو روش مستقیم و غیر مستقیم آزادسازی شده است و کسانی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند میتوانند تا ۶۰ درصد سهام خود را بفروشند و افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند میتوانند تحت مدیریت شرکت سرمایه گذاری استانی از مزایای سهم خود بهره مند گردند.

آرام اظهار داشت: از تعداد کل مشمولین سهام عدالت استان تعداد ۲۵۳۶۵۹ نفر روش مستقیم حدود ۴۶ درصد و ۲۹۷۸۶۴ نفر روش غیر مستقیم که حدود ۵۴ درصد میباشد را انتخاب کرده اند.

وی افزود: اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه وبو یراحمد با جدیت هماهنگی و پیگیری های لازم را با مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی انجام و جلسات متعددی را با این شرکت و اداره کل ثبت شرکت ها و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار نموده و مراحل پذیرش این شرکت در بورس با موفقیت انجام شده و سهام شرکت استان با نماد “وسکهبو” در بورس در حال خرید و فروش توسط سهامداران میباشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: قیمت اسمی سهام نماد “وسکهبو” ۱۰۰ تومان میباشد و لی این نماد به قیمت ۱۱۳ تومان در بورس بازگشایی شد و قیمت معامله آن را عرضه و تقاضای سهام این نماد در بورس تعیین میکند و سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند میتوانند به تابلو بورس مراجعه و سهام خود را به قیمت روز معامله نماد “وسکهبو” بفروشند.

آرام اظهارداشت: مشمولان سهام عدالت در کشورایران برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه های لازم صرفا به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی WWW.SamaneSe.ir مراجعه و کسب اطلاع نمایند و یا با شماره تلفن ۸۳۳۳۸-۰۲۱ تماس گرفته و سوالات و مشکلات خود را مطرح نمایند.

وی افزود: برگه های سهام عدالت ملاک سهامداران نمی باشد، اشخاص باید جهت بررسی وضعیت سهام عدالت خودبه به سامانه سهام عدالت به نشانی WWW.SamaneSe.ir مراجعه نمایند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: ارزش سهام عدالت کلیه مشمولین مطابق میزان اعلامی در صورتحساب مندرج در سامانه سهام عدالت متفاوت بوده و دلیل این تفاوت ناشی از تخفیفات اعطایی دولت به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی ( ره) و سازمان بهزیستی ، میزان مبالغ واریزی مشمولین بابت تتمه مبلغ بدهی و تعداد اعضای خانوار میباشد.

وی نیز بیان داشت: سود سهام عدالت به صورت سالیانه پرداخت میشود ،پس از برگزاری مجامع عمومی ۴۹ شرکت سرمایه پذیر،دریافت سود از شرکتها و مشخص شدن سود قابل تقسیم بین مشمولین پرداخت میگردد.

آرام همچنین گفت: مشمولانی که تاکنون نسبت به ثبت شماره شبا بانکی خود اقدام ننموده اند میبایست با مراجعه به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی WWW.SamaneSe.ir نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود اقدام نمایند، شماره شبای بانکی باید حتما به نام خود مشمول باشد.

وی اظهار داشت: وراث متوفیان با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک و ارائه مدارک شناسایی و گواهی حصر وراثت میتوانند نسبت به تسهیم و انتقال سهام بین وراث اقدام نمایند.

آرام گفت: امکان واریز برای افزایش میزان سهام عدات مشمولین وجود ندارد.