حافظه اجتماعی جامعه خیلی قوی است، و اگر سکوت میکنند از فهم آنان است.
چند مدتی از احکام زندان ، شلاق و جریمه نقدی تعدادی از مدیران ارشد دستگاههای اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در سنوات گذشته نمی گذرد ‌‌‌… احکامی که هر روز سرتیتر اکثر رسانه های استان و نقل و نبات محافل و جلسات بود.
استخدام های فله ای کلید واژه ای بود که بالاترین حجم فشار را به متولیان دولت وارد می کردند و از جمله محوری ترین بحث های سیاسی و اجتماعی استان تلقی می شد.
این موضوع پس از انتخابات ۲ اسفند ۱۳۹۸ به طرز عجیبی فروکش نمود و البته برخی مدیران نیز کم کم رنگ و لعاب عوض نمودند و به نفع جریانات و قدرت های جدید گام برداشتند.
در سالهای گذشته تقریبا هر ماه یک بار،برخی از امامان محترم بخصوص در شهرستانهای گرمسیری و بطور اخص باشت و گچساران ( این موضوع بسیار مهم استخدامهای بدون ضابطه و بی آزمون ) را شجاعانه مطرح می نموده و پیگیر اجرای عدالت و ایجاد شرایط برابر برای جوانان و فارغ التحصیلان بیکار و جویای کار می شدند.
ادارات نظارتی نیز بنا به وظیفه ذاتی در خصوص موضوع استخدامهای بدون آزمون ( حتی نیروهای خدماتی و شرکتی و نظافت چی ها) را بشدت حساس و پیگیر بودند و با برخی از مدیران نیز برخورد و پیگیری های جدی نمودند.
حال در سال ۱۳۹۹ خبر هایی از استخدامهای فله ای در شهرداری های مناطق مختلف استان ذهن جامعه را درگیر خود نموده و در این شرایط نگران کننده اقتصادی و معیشتی اخبار استخدام هایی بالاتر از ۵۰ نفری درون بخش های مختلف شهرداری ها در پوشش نیرو های حجمی و یا روزمزد و یا هر عنوان دیگری ، موجبات نارضایتی و نگرانی مردم و بخصوص لشکر بیکاران و تحصیل کردگان را فراهم آورده است.
این حجم از تبعیض و بی عدالتی در نهاد هایی عمومی مثل شهرداری ها که با مالیات و عوارض و … خود مردم اداره می شود – و آنهم با رویکرد و انگیزه هایی کاملا سیاسی و انتخاباتی این سطح بالایی از بکار گیری نیرو – بیش از گذشته باعث بدبینی و اعتراض اقشار آسیب پذیر و محروم گردیده است.
جا دارد نهاد های نظارتی و حاکمیتی و در راس آنها بازرسی و استانداری همچون گذشته برای برقرای عدالت و رعایت شرایط قانونی و رفع تبعیض به این مهم ورود کرده و تا شهرداران و شوراهای اسلامی پاسخگوی افکار عمومی باشند.

اردشیر صلاحی