به گزارش افتونیوز حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: متاسفانه برخی با سهل انگاری و بی‌توجهی سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، و این در صورتی هست که طبق آمار ۸۰ درصد از مردم پروتکلهای بهداشتی را رعایت می‌کنند و حدود ۲۰ درصد با بی‌مبالاتی سلامتی اکثر مردم را به خطر می‌اندازند.

وی در ادامه خاطر‌نشان کرد: طبق آماری که رییس دانشگاه علوم پزشکی ارائه می‌دهد و بازدیدی که از بیمارستان شهید جلیل داشتیم، متوجه می‌شویم که تخت‌های بیمارستانی در حال تکمیل است، و در صورت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی با مشکلات زیادی در آینده روبرو خواهیم شد.

کلانتری با اعتراض شدید نسبت به برگزاری مراسم های ختم و عروسی افزود: برگزاری هر نوع اجتماعی تحت هر عنوانی ممنوع است، و خودروهایی که در این مراسمات حضور پیدا می‌کنند، جریمه سنگین می‌شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به تحرکات داوطلبان نمایندگی مجلس در انتخابات میان دوره ای شهرستانهای باشت و گچساران واکنش نشان داد و افزود: در حالی که ستاد ملی کرونا و متخصصان بر عدم برگزاری هر نوع مراسم و جلسه شلوغ تاکید دارند، و مردم را به ماندن در خانه و حتی عدم حضور در دورهمی خانوادگی دعوت می‌کنند، برخی از داوطلبان نمایندگی مجلس در گچساران و باشت که مدعی خدمت به مردم هستند، بی توجه به سلامت مردم درحال تدارک این جلسات هستند.