افتونیوز |در عصری زندگی می‌کنیم که اینترنت و استفاده از آن جزء اساسی ترین نیاز های اولیه ی بشر است.
چه بسا که افراد زیادی با استفاده صحیح از اینترنت برای خود ،منبع درآمدی به وجود آورده اند و تلفن همراه و اینترنت دراین دوره یکی از ملزومات و واجباتی است که همه دارند.
اما در این زمان که عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ روستای پر جمعیت درغک از توابع بخش دیشموک، مردمانش در فصل زمستان به دلیل بارش باران با معضل قطع مکرر اینترنت روبه رو هستند.
این درصورتی است که مدیر کل مخابرات استان کهگلیویه و بویراحمد، چندین بار قول برای رفع این مشکل انجام داده اند.ولی با گذشت زمانی، دوباره قول خود را فراموش کردند.
قطعی مکرر اینترنت روستا موجب شده که
مردم این روستا خصوصا معلمان، دانشجوها و دانش آموزان به کوه و تپه کشانده شوند. این درحالی است که هیچ مسئولی برای این مشکل اقدامی نمی‌ کند.
دانشجویی ساکن روستای درغک می گوید: با وجود اینکه تمامی کلاس های من آنلاین برگزار می شود و حضور در همه ی کلاس ها از طرف دانشگاه اجباری شده است؛ ولی من بیشتر کلاس های خود را بخاطر نبود اینترنت از دست داده ام و نمی دانم دردم را به چه مسئولی بگویم؛زیرا مسئولان یا جواب گوشی خود را نمی دهند و یا به سردی تمام جواب ما را می دهند.
فرد دیگری به افتونیوز می گوید:
نمی دانیم درد خود را به چه کسی بگوییم وقتی هیچ کسی پاسخگوی آن نیست.
روستای ما با وجود اینکه دو دکل مخابراتی(همراه اول و ایرانسل) در آن وجود وارد ؛ولی مشکل اینترنت داریم.
دکل همراه اول که اینترنت ندارد و دکل ایرانسل هم با نم بارانی اینترنت آن به مدت چند روز قطع می شود.
بیشتر کلاس های خود را به دلیل نبودن اینترنت در روستا، یا شرکت نکرده ام، یا هم نصف و نیمه در ارتفاع های روستا.
بخشدار دیشموک در گفت و گوی با افتونیوز عنوان می کند: در تماسی که با اقای پیروزی (کارشناس ایرانسل ) داشتیم؛
بیان کردند که دلیل این مشکلات این است که این دکل هنوز از پیمانکار، تحویل مخابرات داده نشده است و مشکلات دکل به این برمیگردد.
روستای درغک از توابع بخش دیشموک شهرستان دهدشت در فاصله ی ۳۰۰ کیلومتر از مرکز استان واقع است. که قطعی مکرر اینترنت در این روستا، همه ی اهالی این روستا را به شدت ناراحت کرده است. این درحالی است که دانشجویان این روستا بیشتر کلاس های درس خود را غیبت می خورند.
این روستا ۱۶۰۰ نفری دارای ۳۴۰ خانوار است. این روستا نخبه های زیادی پرورش داده است و دانشجوهای زیادی در دانشگاه های مادر استان ها و حتی دانشگاه های تاپ کشور دارد که متاسفانه این روزها از آموزش خود عقب افتاده اند.
_____________________________
گزارش _ فرشادارغنده/ افتونیوز