به گزارش افتونیوز، در این نشست پر حاشیه و تذکر، اعضا ضمن بیان نظرات خود از عملکرد گذشته و حال حاضر برخی اعضا در زمینه های مختلف به نقد و تبادل نظر پرداختند.

فرشید احمدی کیش در ابتدای این جلسه ضمن ابراز ناراحتی از برخوردهای چندگانه با اعضا گفت: امروز دنیا درگیر ویروس منحوس کروناست که نه ثروت می شناسد و نه فقر، نه مقام می شناسد و نه پست، اما عده ای از دوستان بدون در نظر گرفتن مشکلات احتمالی و عواقب عدم توجه به این بیماری، برخوردهای نسنجیده ای دارند که جای تفکر دارد.
وی با اشاره به سخن امام حسین(ع) مبنی بر اینکه “اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید”، خاطرنشان کرد: خطاب به ریاست محترم شورا باید عرض کنم در این شرایط بحرانی که مردم و حتی یکی از اعضای شورا به واسطه مبارزه با بیماری کرونا در بستر است انتظار می رفت حاشیه های گذشته و دسته بندی ها را کنار گذاشته و ضمن همدردی با این همکار و دوست چندین ساله، در رسانه ها شایعه پراکنی نکنید و غیبت ما را به حساب حاشیه ها نگذارید.
وی اشاره کرد: باتوجه به اینکه طی روزهای اخیر ارتباط نزدیکی با آقای آشنا داشتم و به احتمال اینکه ماهم درگیر شده باشیم اقدام به انجام آزمایش کردم و بهترین گزینه بنابه سفارش پزشک این بود که تازمان جواب آزمایش در قرنطینه بوده و از حضور در جلسه خودداری کنم.
وی متذکر شد: اینکه در ظاهر ادعای دین کنید اما در عمل غیر از آن رفتار کنید درست نیست و اسباب ناراحتی دیگران را فراهم کرده اید.
احمدی کیش تصریح کرد: نمونه دیگری از رفتارهای دوگانه شما در برخورد با خبرنگاران بود که از خبرنگاران همکار و همیار شورا تجلیل نکردید بلکه افراد بخصوصی را دعوت کردید که تنها پشت پرده با شما و تیمتان همکاری می کنند و بلندگوی شما شده اند.
وی در بخش دیگری از تذکرات خود یادآور شد: شما قریب به ۱۲ سال در شورای شهر یاسوج حضور داشتید و دارید، درحالیکه شعارهای زیادی دارید ولی عملتان کجاست؟ تیم فوتبال را در دوره سوم که شما بودید
به نام شورا و شهرداری راه اندازی کردید اما واقعیت این است که جز نام ظاهری و هزینه برای شهرداری چیزی نداشته و هیچ گونه سند مالکیت یا صاحب امتیازی برای شهرداری وجود ندارد، امتیاز به نام چه کسی بود؟ چه کسانی آن را فروختند و حالا مبالغ میلیاردی که از حساب شهرداری برداشت شد کجا رفت؟
وی خاطرنشان کرد: من ۳ سال سکوت کردم اما دلیل نمی شود شما در رسانه ها پشت سر ما شعار دروغ سر دهید.
احمدی کیش با بیان اینکه جناب آقای دهرابپور شما در روز افتتاح پروژه ۴۵ متری کجا بودید ؟ و رسانه ها بهتر است بروند تحقیق کنند نزدیکان کدام عضو شورا در ادوار شورای شهر پشت مناقصات و قراردادهای شهرداری بوده اند. مااز شما انتظاراتی داشتیم که هیچکدام محقق نشد، دوران تصدی شما تماما تنش و حاشیه بود و مصوباتی که خودتان هم تدوین می کردید ظرف مدت کمی لغو می شد، ما امید داشتیم شما استوار باشید زیرا میدانیم رئیس باید از لحاظ اخلاقی و انسانی مدیریت بیشتری داشته باشد ولی این مهم محقق نشد.

دهرابپور نیز در پاسخ به تذکرات این عضو شورا گفت: اغلب بحث امروز آقای احمدی کیش خطاب به اینجانب بود و باید عرض کنم راجع به بیماری آقای آشنا تنها می توانیم آرزوی سلامتی کنیم و کاری از کسی ساخته نیست، کما اینکه روزانه تعداد زیادی از دوستان و خانواده ما درگیر شده و کاری از کسی ساخته نیست و همه به نوعی درگیر هستیم. درباره تجلیل از خبرنگاران هم نمیتوانستیم از همه تجلیل داشته باشیم و همان تعداد کمی که همکاری کردند دعوت شدند اما آمادگی استقبال از همه خبرنگاران را در جلسات شورا داریم.
وی اضافه کرد: در بحث تیم فوتبال هم در مقطعی این تیم تشکیل شد و افتخار آفرینی هایی هم داشت و مورد استقبال مردم واقع شدند و امروز هم تصمیم به احیای آن گرفتیم و مصوباتی داشتیم و اگر مخالفتی هست می توانید طرح کنید.
در بحث پروژه ۴۵ متری هم بیشتر از هر شخص دیگری در شورای شهر خواهان افتتاح بودم زیرا شریان حیاتی برای شهر بوده و از طرف دیگر در این منطقه اغلب مالکان از دوستان و فامیل های بنده هستند و دوست دارم این منطقه زودتر رونق بگیرد.
دهرابپور اذعان داشت: اینکه ادعا دارید در این دوره هیچ دخالتی در امور شهرداری نداشتید و همه کارشکنی از دیگران بوده و پروژه ها به افراد خاص واگذار شد صحیح نیست زیرا همان روز اول خود شما پا روی پا گذاشتید و گفتید من باید شهردار را تعیین کنم و امروز هم شهردار بدون اجازه شما قدمی برنمی دارد و همه کارهایشان باهماهنگی شماست. در طول این ۳ سال هم سکوت نکردید و بیشترین تصمیمات شهردار با دخالت و خواسته مستقیم شماست و اگر ثابت کردید چه در این دوره و چه دوره های قبل بنده اعمال نفوذی داشتم، از شما و مردم عذرخواهی میکنم.

 

پریساکاظمی کیان