به گزارش افتونیوز، دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۴۲۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٨ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ هزار و ۸۷۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
وی اذعان داشت: از ۴۵۸ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۵۰ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد ( ۶٠ درصد)، گچساران( ١٨ درصد )، باشت( ٩درصد)، دنا( ٧ درصد) و بقیه موارد در شهرستان های چرام و بهمئی بودند.
وی خاطر نشان کرد: خطر در کمین یکایک هم استانی‌هاست و اگر پروتکل‌های بهداشتی از جمله پرهیز از برگزاری دورهمی‌ها، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک رعایت نگردد، کسی از کمند این بیماری در امان نخواهد ماند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: کنترل این بیماری نیازمند همدلی و همراهی کامل مردم و مسئولین است.
به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: بیمارانیکه در قرنطینه می باشند باید روزانه توسط مراقبین بهداشت و بهورزان مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر بیماری آنها تشدید شود باید به بیمارستان‌های معین کرونایی در استان مراجعه نمایند تا خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت نمایند و چنانچه نیاز به بستری داشتند در زمان مناسب بستری و درمان آنها شروع شود.