به گزارش افتونیوز به نقل از فارس؛ رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی دنا گفت: در بازدیدهای انجام شده از سطح شهر مرکز بخش پاتاوه دیده شده که اغلب صنوف الزامات بهداشت فردی مقابله با شیوع کرونا را رعایت نمی کنند و با ادامه این وضعیت باید شاهد ماندگاری وضعیت قرمز در این شهر باشیم.
پناهی فرماندار دنا گفت: این محور بعنوان پیشانی استانی با تردد زیاد از همه نقاط دیگر شلوغ‌تر بوده و همین شلوغی باعث تهدید سلامت شهروندان می‌شود.
فرماندار دنا با ابراز نگرانی از عادی شدن روند برگزاری آئین‌های جشن عروسی در شرایط کرونایی هشدار داد و گفت: گزارش های فراوانی مبنی بر برگزاری جشن عروسی در خانه ها، مراسمات خاکسپاری به فرمانداری رسیده که متاسفانه هر روز بر اثر تجمع در همین مراسمات باعث مبتلا شدن مردم می‌شود.
رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی گفت: در بازدیدهای انجام شده از سطح شهر مرکز بخش پاتاوه دیده شده که اغلب صنوف الزامات بهداشت فردی مقابله با شیوع کرونا را رعایت نمی‌کنند و با ادامه این وضعیت شاهد ماندگاری وضعیت قرمز در این شهرستان خواهیم بود.

وی با اشاره به ضرورت نظارت بیشتر اظهار داشت: حاشیه جاده یاسوج به اصفهان نیز مشاهده شده که صاحبان این فروشگاه ها توجهی به پروتکل های بهداشتی ندارند و حتی از نصب پیام های هشداری مانند عدم ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک دریغ کردند.
پناهی گفت: نظارت ها با ید طوری باشد که مردم به عینه آن را لمس کنند همه ما در قبال سلامت شهروندان مسئول هستیم نظارت ها کافی نیست کسانیکه با سلامت مردم بازی می کنند با معرفی به مراجع قضایی برخورد لازم صورت گیرد و که وضعیت نشانه ضعف نظارت و کم کاری مسئولان دستگاه های مرتبط است.
وی با تاکید بر این که برگزاری هرگونه جشن در شرایط کنونی در شهرستان ممنوع است و باید نسبت به برگزاری این جشن ها جلوگیری شود عنوان کرد: وقتی که خیلی از مناسبت ها، مراسم مذهبی، آئین ها و مراکز پذیرایی پرخطر این شهرستان تعطیل هستند نباید اجازه داد این مجموعه به خاطر منفعت مالی سلامت مردم را در این شرایط بحرانی کرونا به خطر بیندازد
فرماندار دنا با اشاره به توزیع یارانه ای نظیر مرغ، برنج و شکر گفت: پیش از توزیع این اقلام باید ساز و کارهای لازم به منظور رعایت فاصله گذاری فیزیکی در فروشگاه های عامل در این شهرستان مهیا شود.