افتونیوز _  سال‌ها است که قطعی برق سبب مشکلات و وارد آمدن خسارات مالی به ساکنان این بخش و روستاهای خود از جمله روستای درغک شده و در فصل زمستان با بارش باران و برف این موضوع بحرانی‌تر می‌شود، اما پس از آب شدن برف، این مشکلات به‌دست فراموشی سپرده می‌شود.

 

پرونده فراموشی مشکلات حوزه‌ حیاتی و حساس برق، هر ساله در فصل تابستان و زمستان تکرار می‌شود و با هر باد و بارانی سیم‌های فرسوده برق بخش دیشموک و روستاهای اطراف آن  قابلیت استفاده خود را از دست میدهند و زندگی مردم را مختل می‌کنند.
با وجود تغییر مدیریت‌ها برای پیشگیری از بحرانی شدن مشکلات حوزه برق نیز چاره‌اندیشی اساسی نمی‌شود و مردم در زمستان به‌خاطر بارش برف و در تابستان به‌دلیل پارگی و خرابی سیم‌ها در زمستان در رنج هستند.تعدادی از دهیاران و اعضای شورای روستا بخش دیشموک در طی تماس های روزهای اخیر مشکلات خود را به  ” افتونیوز ” رسانده اند، یکی از اهالی دیشموک نیز در تماس تلفنی عنوان کرد منطقه دیشموک به دلیل کوهستانی بودن و شرایط نامساعد جوی رفتن برق حتی برای یک ساعت بسیار سخت و غیر قابل تحمل می باشد وی در ادامه عنوان می کند متاسفانه با قطعی هر باره برق سرعت عمل اداره برق بسیار پایین بوده و اعتراضات شدید اهالی را در پی داشته است و مردم ضعف در خدمت رسانی را قابل پذیرش نمی دانند.

یکی دیگر از اهالی این منطقه با بیان اینکه وسایل برقی منزل‌شان و همسایه‌ها از نوسانات برق آسیب زیادی دیده است گفت: در این شرایط اقتصادی خیلی از خانواده‌ها حتی قادر به تهیه مجدد یا تعمیر تلویزیون و کولر سوخته و آسیب‌دیده خود نیستند و هیچ مسئولی هم پاسخگوی این مردم محروم نیست.

در این راستا،  اهالی، جوانان و اعضای شورای اسلامی یکی دهستان های پرجمعیت منطقه دیشموک نامه ای را برای تحریریه افتونیوز ارسال کرده اند.

با عرض سلام و ادب
احتراما به استحضار می‌رساند منطقه ی محرومی در استان کهگیلویه و بویر احمد《روستای درغک》وجود دارد که به ظاهر از نعمت برق برخوردار است. ولی کاش اصلا برق نداشتیم. تا حداقل همان فانوس های قدیمی مان را دور نمی انداختیم. و کار وکاسبی مان را با وسایل نفتی راه اندازی میکردیم  تا با قطع مکرر برق برای چندین روز متضرر نمی‌شدیم. بچه هایمان را در همان غارها و کپرهای عشایری درس می‌دادیم که امروز به اینترنت نیاز نداشتیم، تا با قطع هر روزه برق تنها دکل ایرانسل قطع نمیشد.
لطفا اگر نمی‌خواهید معضل برق این منطقه را حل کنید. بیاید به طور کامل آن را قطع کنید تا ما به فکر خودمان باشیم.

اهالی روستا همه در سالهای جنگ و بعد از به هر طریق پشتیبان و حافظ نظام بوده و تعدادی از آنها جانباز، ایثارگر و یادگاران جنگ هستند و به حق نیست همچنان از نعمت برق محروم باشند. استدعا داریم شرف حضور یابید  کابل های و پایه های برق را از روستای درغک جمع کنید که دیگر ما توقعی از شما نداشته باشیم.
بخش دیشموک با جمعیت ۳۰ هزار نفری(تقریبا ۱۰۰ روستا) یکی از بخش های استان کهگلیویه و بویراحمد هست که در اوج محرومیت به سر می برد.
__________________________

گزارش: فرشاد ارغنده