به گزارش افتونیوز، پرویز یزدانپناه روز چهارشنبه اظهار داشت: متاسفانه طی ٢۴ ساعت گذشته ٧بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که شمار قربانیان کرونا در استان به ٣٣٨ نفر رسید.

وی افزود: هم اکنون ٣۵۶ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ١۶۵نفر مبتلای قطعی و ٢٩ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: خوشبختانه بنظر می رسد روند کاهشی موارد مثبت و بستری ها ادامه دارد و امید است با مشارکت آگاهانه و مسئولانه مردم استان شاهد کاهش روند مرگ و میر در طی یک تا دوهفته آینده باشیم.

یزدان پناه اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۶هزار و ۸۸ نفر گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ۴١۴ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴٧ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مربوط به بویراحمد (۶٠ درصد)، گچساران ( ١۶درصد)، کهگیلویه (١٣ درصد)، چرام ( ۵ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستانهای استان می باشند.

یزدانپناه بیان کرد: تا زمان فراهم شدن واکسن و یا هر داروی موثر بر کووید ١٩ راهی بجز رعایت دستورالعمل های بهداشتی وجود ندارد ومردم برای حفظ سلامت خود، خانواده و سایر افراد جامعه باید ضمن مشارکت در رعایت موارد بهداشتی بقیه افراد جامعه را نیز امر به معروف و نهی از منکر نمایند تا کسانی که رعایت نمی کنند بعنوان یک رفتار ناهنجار مجبور به ترک عمل ناپسند خود شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فعلا تمرکز عموم مردم باید بر پروتکل های بهداشتی مثل استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات باشد زیرا ممکن است تا رسیدن به چرخه تولید و انتشار یک دارو، آسیب های جبران ناپذیری بر جامعه وارد شود.

وی تاکید کرد: با توجه به سرد شدن هوا بخصوص در مناطق سردسیری استان، لازم است که تهویه مناسب در مکان های سربسته مانند خانه ها و ادارات وجود داشته باشد و از دورهمی های خانوادگی پرهیز شود.

یاسوج