خدمت بی منت مردی که نشان افتخارش توسعه و اشتغال است.
بی بهانه بر خود لازم دیدم به عنوان فردی غیر سیاسی ، با نگاه واقع بینانه و عقل پسند ، چند جمله ای در ارتباط با شخصیتی موثر و ارزشمند ، که توانست پله های ترقی را با سخت کوشی، تاب آوری، تلاش و …..طی ، و فراتر از مرزهای استان چشم انداز توسعه را تعریف نماید کسی که به زعم تعداد کثیری از کسانی که از نزدیک شاهد خدمت رسانی وی بوده اند می بایست نشان افتخاررا به این واسطه به او هدیه داد و ارج نمود. بر صفحه کاغذ تقدیم دارم.
آشنائی ام با آقای غریب پور برمی گردد به اواخر دهه ۷۰ و جوشش و نشاط دوران اصلاحات ، آن زمان ایشان به عنوان فرمانداری جوان و خلاق در کسوت حاکمی مدبر نه تنها برای استوارماندن پایه های اندیشه اش تلاش کرد بلکه همواره به عنوان مدیر اجرائی برای توسعه شهرستان بویراحمد از تمامی ظرفیت های اقتصادی – فرهنگی و اجتماعی بهره گرفت و با فراهم نمودن امکانات و تعامل مستمربا نخبگان و دانشگاهیان در کمترین زمان جهت رشد شهرستان بویراحمد تلاش کردند.
وی توانست با تعامل، همگرایی در بازه ی زمانی کوتاهی پله های صعود را یکی پس از دیگری طی نماید. و هر جایی خدمت نمودند حاصل آن تقویت فرزندان استان بود. بدینگونه ، برای آبادانی و ارامش استان شرایط نشاط را فراهم و برای ایجاد شغل که همواره یکی از چالش های مهم و اساسی ،به خصوص برای جوانان می باشد از هیچ کوششی دریغ نکردند. اخلاق حسنه ای که در خاطره ها ماندگار و در دل ها جاری است.
در واقع می توان اذعان نمود که فرزندان شایسته و نخبه استان که در جایگاه های کلان مدیریتی حضور دارند ، کم نیستند و شاید به نسبت ، از خیلی استان ها نیز بیشتر باشند ولی چه بسا ممکن است در طی مدت خدمت خود ، نه تنها بدین صورت با نگاه توسعه ای تلاش نکرده بلکه برای بقا و حفظ جایگاه خود ، کوچکترین هزینه ای را نیز نپردازند. هر چه دارد عالم اخلاق بی ایثار نیست دست بسیار است اگر از آستین بیرون کنید
از دیگر ویژگی های بارز دکتر غریب پور نگاه فرامنطقه ای و توسعه ای است که با عینک پیشرفت ترسیم نمودند. در شرایطی که کشور عزیزمان ناعادلانه تحریم شده ، ایشان توانستند با برنامه ریزی و تهیه سند چشم انداز اقتصادی هم چنین بابهره گیری و استفاده از تجارب افراد نخبه و دانشگاهی در پاسخ به اقتضائات و شرایط کنونی جامعه فضای درآمد زائی و تامین مالی را به وجود آورده و در این خصوص اثربخش باشند.
اهتمام دکتر غریب پوربه عنوان مدیری دلسوز و دوراندیش در بخش صنعت نشان از خلاقیت و کاربرد دانش می باشد که در شرایط کنونی لازم و ضروری است.
وی با تحولات شگرفی که در ایمیدرو به وجود آوردند نشان دادند که لازم است از وابستگی به صادرات تک محصولی به سمت دیگر ذخائر ملی برویم و عنصـر اقتصـادی مهم تـری را توسعه دهیم.
امیدواریم مجمع نمایندگان استان برای حفظ و استمرار این ذخیره های ارزشمند ، تلاش و فرای از جناح و بدور از تعصب و با چشم حقیقیت بین زمینه های رشد و تعالی را برای مشاهیر و فرهیختگانی همچون دکتر خداداد غریب پور فراهم نمایند.
مسعود خسروی دانش آموخته علوم اجتماعی