به گزارش افتونیوز به نقل از تسنیم، اهالی روستای درب کلات از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا واقع در ۱۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از نبود امکانات و زیرساخت‌های اولیه از جمله گاز طبیعی، اینترنت و اجرای طرح هادی روستایی رنج می‌برند.

روستای کوهستانی و قدیمی درب کلات از دهستان سادات محمودی پاتاوه به دلیل وجود بقعه متبرکه امامزاده محمود طیار(ع) و طبیعت زیبای روستا پتانسیل خوبی برای توسعه مشاغل روستایی از جمله در حوزه صنایع دستی دارد که همه این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.

روستای درب کلات دارای ۲۴۰ خانوار بوده که از این تعداد ۱۴۰ خانوار از داشتن شبکه گاز طبیعی محروم هستند و در این راستا بنیاد مسکن و دیگر دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکل موجود و بهره مندی این خانوارها از خدمات نظام بی توجهی می‌کنند.

کرونا نیز زندگی در روستای درب کلات را تحت تاثیر قرار داده و کلاس درس و مشق را از دانش آموزان دور کرده و شبکه شاد نیز در این شرایط به دلیل نبود اینترنت پرسرعت نتوانسته شادی را برای دانش آموزان این دیار به ارمغان بیاورد.

اجرای طرح هادی روستای درب کلات نیز نیمه تمام رها شده و کوچه و خیابان‌های خاکی بر درد و مشقت مردم افزوده است و در این زمینه فریادهای آنان را کسی پاسخگو نیست و بنیاد مسکن نیز در خواب سرد زمستانی فرو رفته است.

بعد از آغاز و کلنگ زنی احداث مسکن محرمان در استان کهگیلویه و بویراحمد عده‌ای در روستای درب کلات نیز خانه‌های خشت و گلی خود را به امید صاحب مسکن سنگ و سیمانی تخریب کردند ولی به دلیل عدم تامین ضمانت بی سرپناه مانده‌اند.

صیادی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دنا گلایه مندی اهالی روستای درب کلات را به حق دانست و به تسنیم گفت: طرح هادی این روستای ۱۵ سال پیش تهیه شده است و موقع گازرسانی به دلیل نبود برخی ساختمان‌ها در محدوده طرح هادی، امکان گازرسانی نبود.

وی با اشاره به بازنگری طرح هادی روستای درب کلات، افزود: برخی معابر بعد از بازنگری بازگشایی نشدند، ولی خیابان اصلی آسفالت شده ولی به دلیل گازرسانی تخریب شده در حالی طبق کمیسیون حفاری باید شرکت گاز بهسازی کند.