افتونیوز؛ ساختار فعلی فعالیتها نیاز به تغییر و تعمیر دارد. شفافیت، کیفیت، تنوع و گیرایی می طلبد. بدنه این استان توسعه نیافته، پر است از جوانان خلاق با الگو و مدلهای فرهنگی کارآمد. هر کدام می توانند یک کارگزار فرهنگی باشند. بخشی از این فرهنگ آسیب دیده را بازسازی و وارد زندگی اجتماعی مردم نمایند.

اگر اسامی نهادها، بنیادها و سازمانهای فرهنگی را جستجو کنیم قطعا یک جایی به «بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء» خواهیم رسید. با یک فلاش بک چند ساله، یعنی اوایل سال ۹۲ در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی با حضرت آقا و ارائه گزارشی از حال و روز فرهنگی کشورمان محضر رهبری، آقا به صراحت اعلام می کنند: «نگرانی بنده فرهنگی است» لذا رهبری از ضرورت تشکیل و شکل گیری جبهه های فرهنگی می گویند.

طولی نکشید، دکتر هدایتخواه از تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی زیر نظر قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. البته! نا گفته نماند. دبیر و همه کاره آن، شخص دکتر بود. هدایتخواه هدف از تشکیل این جبهه را انجام امور فرهنگی در راستای منویات مقام معظم رهبری عنوان می کند. او در نشست کارگروه های تخصصی این جبهه فرهنگی در تشریح چگونگی شکل گیری و اهداف آن اظهار می کند: بستر سازی برای تشکیل جبهه فرهنگی انقلاب در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و کارگروه هایی نیز شکل گرفته و خنثی سازی توطئه دشمنان را بخشی از رسالت این جبهه می باشد.

اینکه دکتر هدایتخواه دغدغه فرهنگی دارند و نسبت به فرهنگ بومی و ملی بی تفاوت نیستند جای خوشحالی ست. بلاشک، سخنان و کلمات او قدرت دارند. اما خُب! این عملکردهاست که موضوعات را شکل و محتوا می دهد. به خصوص برای دکتر! که سالها عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بوده و هر وقت از طرف حامیانش جویای حالش شویم. طبق معمول؛ «دکتر مشغول اند به کار فرهنگی!» شاید دکتر در انجام امورات فرهنگی بیش از دیگران وسواس تقوا داشته باشند. صحیح. اما به هر حال حق داریم از دکتر بپرسیم شما بعنوان دبیر و همه کاره جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی این استان توسعه نیافته، حالا چه در خط مقدم این جبهه چه در پشت خاکریز در این چند سال چه عملکردی داشتید؟ وقتی پایگاه مجازی و اطلاع رسانی تان را دنبال و زیر و رو می کنیم جز چند خبر قدیمی که تاریخ انتشار آخرین خبر و مطلبش دست کم به ۶ ماه پیش بر می گردد یا آدرس پیج اینستاگرام تان با تعدادی کم از فالورهای دور و برت با ضبط و اشتراک فیلمی از توزیع مقداری کمک های مومنانه خبر می دهید و بعدها به اشتراک چند پیام تسلیت و شهادت اکتفا می کنید. پس این چه گروهی هست و چه کار گروهی؟ اگر از اهمیت رسانه در اطلاع باشید، قطعا می دانید که رسانه ها از رکن های قدرت نرم اند و شکل دهنده آرای مردم. اینکه در سلسله نشست‌ها مدام از تهاجم فرهنگی بگویید و رسانه رسمی خود در بلاتکلیفی به سر می برد نوعی تناقض است. مومنانه هم اگر بگوییم؛ اگر کمکی باشد چه مادی چه معنوی باید مردم همه استان را پوشش داد. مردمی با انبوهی مشکل که شاید بیکاری و گرسنگی تنها بخشی از آن باشد. مردمی که اما همچنان کانون مبارزه و مقاومت اند. شما اگر قصد به وحشت انداختن دشمنان را دارید قبل از آن دوستان خود را خشنود سازید. اگر قرار است بودجه، عزت و احترامی به منطقه بیاید در یکجا ساکن نماند همه جا توزیع کنید. مردم آن روستاها و ولات های بویراحمد که دم انتخابات نامشان را می برید همه ولایتمدارند. مردم فقیر نشین در و محله های گچساران که بالا نشینان از نفتش ارتزاق می کنند عضو جبهه همین انقلابند. چرام و کهگیلویه همینطور. چاروسا، دیشموک و بهمئی هنوز ذخایر انقلاب اند.
بله جناب استاد. ساختار فعلی فعالیتها نیاز به تغییر و تعمیر دارد. شفافیت، کیفیت، تنوع و گیرایی می طلبد. فرهنگ جای پدر خواندگی و پدر کشتگی نیست. بدنه این استان توسعه نیافته، پر است از جوانان خلاق با الگو و مدلهای فرهنگی کارآمد. هر کدام می توانند یک کارگزار فرهنگی باشند. بخشی از این فرهنگ آسیب دیده را بازسازی و وارد زندگی اجتماعی مردم نمایند.
لطفاً به فکر بازگشایی انسداد این جاده فرهنگی باشید.