مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با بازگشایی پاکت های مزایده بناهای تاریخی کشور برنده مزایده دو بنای تاریخی در بلاد شاپور دهدشت بعد از سالها بلاتکلیفی مشخص شدند.

به گزارش افتونیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد،مجید صفایی افزود: خوشبختانه همانطور که به مردم شریف شهرستان کهگیلویه قول داده بودیم بزودی بافت تاریخی دهدشت رونق اقتصادی می گیرد.

صفایی با بیان اینکه برنده مزایده از سرمایه گذاران بومی شهرستان کهگیلویه است،تصریح کرد: قرار است در این دو بنای تاریخی اقدامات گردشگری همراه با اشتغالزایی برای جوانان صورت گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تا کنون اقدامات خوبی از جمله مرمت کاروانسرای،مرمت مسجد مورک،بوته کنی علف ها در بافت تاریخی صورت گرفته که جان دوباره به شهر قدیمی داده است.

صفایی تصریح کرد: ، پل بریم در شهرستان باشت و پل پاتاوه در شهرستان دنا از دیگر بناهای تاریخی قابل واگذاری استان به بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: مشارکت بخش‌خصوصی در راستای مرمت، احیا و نگهداری از آثار تاریخی، توسعه صنعت گردشگری، درآمدزایی و ایجاد اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین اهداف این واگذاری‌ها است.