علیرضا کفایی نویسنده و فعال سیاسی اصلاح طلب هم استانی به ۶ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش افتونیوز، علیرضا کفایی عضو انجمن معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئول شاخه گچساران این انجمن در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در رای ابلاغ شده دادگاه تجدید نظر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد حکم ۶ ماه حبس تعزیری که در دادگاه انقلاب گچساران صادر شده بود تایید شد.

وی در تشریح این پرونده گفت: از حدود دو سال پیش این پرونده با شکایت اطلاعات سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد در جریان بوده و در حکم اولیه، دادگاه انقلاب گچساران مرا به ۶ ماه حبس محکوم کرد که با تقاضای تجدیدنظر این پرونده به مرکز استان ارجاع داده شد اما برای جلسه تجدیدنظر فرصت حضور و دفاعیه به من داده نشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب می‌گوید: مورد اتهامی مربوط به نوشته هایی است که در کانال تلگرامی انسانم آرزوست منتشر شده است.

کفایی اضافه کرد: در رای دادگاه آمده است که این حکم به دلیل کهولت سن و بیماری تا یکسال به حالت تعلیق در می آید.

کفایی گفت: در شرح رای دادگاه تجدیدنظر آمده است:

دادگاه با توجه به اوراق و محتویات پرونده و مداقه در مفاد و مندرجات آن گزارش و صورتجلسات و مجموع تحقیقات بعمل آمده توسط ضابطین مرجع انتظامی و ایضاً با توجه به گزارش و تحقیقات مامورین اطلاعات سپاه پاسداران استان کهگیویه و بویراحمد ، متن پیامکهای استخراجی از کانال تلگرامی ( انسانم آرزوست) بشرح صفحات ۱ تا ۹ پرونده متعلق به متهم که صراحتاً در این پیامکها و به کرات به عمکرد مقام معظم رهبری انتقاد نموده است و ایشان را عامل بحران های فعلی دانسته اند و اینکه عمکرد ایشان را در دوران رهبری اش منجر به نهادینه شدن فساد در تمام ارکان نظام اعلام نموده است… و مفاد لوایح دفاعیه قدیمی و سایر قراین و امارات موجود در پرونده و حاکم بر قضیه ……. فلذا من حیث المجموع بزهکاری ایشان از نظر این مرجع نیز محرز و مسلم بوده ….. تجدید نظر خواهی را مردود اعلام ….. دادنامه تجدید نظر خواسته عیناً تائید میگردد. رای صادره قطعی است.
رای صادره دادگاه بدوی ( ۶ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و بنا به وضع خاص متهم از جهت کهولت سن و فقدان سابقه کیفری متهم و پیش بینی اصلاح متهم …. قرار تعلیق اجرای مجازات حبس به مدت یکسال…

علیرضا کفایی

(عکس اصلی تزیینی است)