دهستان بی بی حکیمه روستای باباکلان در شهرستان گچساران با جمعیتی غالب بر ۲۰۰۰ نفر جمعیت با منابع نفت و گاز غالب بر ۱۵۰ حلقه چاه و در جوار چهارمین حرم اهل بیت کشور مرقد مطهر بی بی حکیمه قرار گرفته است.
در چند سال اخیر تلاش هایی زیادی جهت حل مشکلات این دهستان شده ولی کماکان این مشکلات پابرجا هستند و مردم این دهستان با مشکلات فراوان دستت و پنجه نرم میکنند.
بزرگترین مشکل که این روزها به شدت به چشم میخورد جاده اصلی دهستان است. جاده ای که طی سالیان متوالی همچنان در حال احداث یا در حال تعمیر است و تنها راه های ارتباطی این دهستان با شهرستان گچساران با فواصل زیاد و خطرات فراوان همراه است.
عمده ارتباط مردم از طریق جاده ای قدیمی و طولانی است که در فصل زمستان با بارندگی مسدود شده و موجب مشکلات فراوان میشود.
جاده اصلی دهستان به دلایل نامعلوم نصفه کاره رها شده و پیمانکار از تکمیل آن خود داری میکند دهستانی با این تعداد چاه نفت و گاز عجیب بنظر میرسد که جاده مناسب نداشته باشد ولی واقعیت همین است و ظاهرا این مشکل قرار  نیست حل شود.
گاها حتی عبور خودرو های سنگین شرکت نفت و حفاری باعث بروز مشکل و مسدود شدن جاده انحرافی میشود.
مردم اهالی مشکل بعدی را آب آشامیدنی میدانند که در این وضعیت همه گیری بیماری کرونا باعث زجر فراوانی مردم شده، آب رسانی با تانکر و عدم رعایت موارد بهداشتی از مواردی بود که به واسطه قطعی آب طولانی مدت پیش آمد، البته با تلاش فراوان دهیاری دهستان این مشکل پیگیری شد و اقدامات لازم جهت حل این مسئله انجام شد هرچند مدت زمان زیادی آب آشامیدنی روستا قطع بود و مسولان یادشان رفته بود که باباکلان آب آشامیدن ندارد.
به گزارش افتونیوز و به نقل از اهالی شبکه انتقال آب آشامیدنی داخل روستا هم کاملا فرسوده شده و باعث بروز قطعی موقتی آب میشود.
روستایی با این تعداد از چاه های نفتی و ثروت معادنی جای تعجب دارد که امکانات اولیه رفاه مردم باعث مشکلات برای آنها شود.

________________
گزارش سعید کاویانی