در طی روزهای اخیر انتشار گزارش و فیلم [رنج مادری به روایت «بی بی صبرگل» / پسرم را اعدام نکنید !] به قلم 《صیاد خردمند》نویسنده و فعال رسانه ای هم استانی در رسانه ها و صفحات مجازی منتشر شد که این امر موجب واکنش های متعددی در فضای مجازی و رسانه ای شد.
گزارش مربوطه که حکایت از زندگی مادر سالخورده به نام 《بی بی صبرگل》در روستای بی منجگان در بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه داشت که یکی از فرزندان اش در آستانه اعدام و یکی دیگر مبتلا به سرطان است و همین موضوع سبب حمایت چهره های مشهور و سلبریتی های مطرح از جمله پرویز پرستویی، رضا صادقی، فاطمه گودرزی، فقیه سلطانی و افسانه بایگان شد.
مجید بیژنی ، متولد ۱۳۶۵ در ۲۴ سالگی به علت دعوایی خانوادگی محکوم به اعدام شد و در حالی که در قرنطینه قبل از اعدام بسر می برد با مساعدت و جوانمردی بزرگمرد لرستانی از چوبه دار نجات یافت .
《دکتر علی دولتشاهی》سرمایه گذار نیکو کار اقتصادی و ورزشی در مصاحبه با سایت افلاک عنوان کرده است که در حال خواندن اخبار در فضای مجازی و خبرگزاری ها بودم ناگهان با خواندن یک خبر و گزارش مبنی بر درخواست های مادر پیر کهگیلویه و بویراحمدی که در بدترین شرایط مالی و فقر مطلق با یک پسر سرطانی و یک فرزند در حال اعدام عاجزانه از مردم استمداد کمک برای رهایی فرزندش از چوبه دار می کرد یاد مادر خودم در ذهن و فکرم متبادر شد و اشک در چشمانم جاری شد .
به گزارش افتونیوز، وی به واسطه افرادی مانند 《موسی خادمی》استاندار لرستان《حسین کلانتری》 استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معرفی 《محمود منطقیان》بعنوان معتمد با خانواده مقتول ارتباط برقرار کرده و بعد از رایزنی های صورت گرفته توانست به تقبل بخشی قابل توجهی از مبلغ مسیر را برای رضایت هموار کند.
در این میان 《عدل هاشمی پور 》نماینده سابق شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده نیز ضمن تماس با مسولین جمع آوری کمک، وعده تقبل بخش دیگری از مبلغ را دادند اما با این وجود بخش دیگری از هزینه تامین نشده و هم اکنون در حال جمع آوری است و امید است به همت مردم تا زمان تعیین شده توسط اولیاء دم هزینه کامل جمع آوری شود. لازم به ذکر است در سال ۱۳۹۸ مبلغ تعیین شده برای آزادسازی مجید بیژنی ۵۰۰ میلیون تعیین شده بود اما خانواده اولیاء در جلسه شب گذشته مبلغ دیه در سال جدید را ۷۰۰ میلیون عنوان کردند.
شنیده ها و اطلاعات بدست آمده نشان میدهد تلاش ها برای جمع آوری کمک ها همچنان ادامه دارد و بزودی مشکل بصورت کامل برطرف خواهد شد و بصورت رسمی نتیجه حاصل شده در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.