به گزارش افتونیوز، آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره شهبازی از توابع شهرستان چرام به دلیل عدم پرداخت بدهی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیش از ۱۷ روز است که توسط مأموران آب‌و‌فاضلاب قطع شده و علی‌رغم پیگیری‌های مکرر بهورزان و نیز نامه‌نگاری‌های انجام شده توسط این خانه بهداشت و دهیار روستا اما همچنان آب‌شرب این خانه‌ بهداشت قطع است.

نکته جالب توجه این است که سرپرست شبکه بهداشت و درمان چرام نیز از موضوع باخبر بوده و این قطعی آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره‌شهبازی نیز باهماهنگی با وی صورت گرفته است.

خانه بهداشت روستای کره‌ شهبازی در حال حاضر ۴ نیرو پرسنل دارد و جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ نفر را تحت پوشش خود دارد.

روزشنبه سینزده دی ماه نودونه مصطفی باقریان بهورز خانه بهداشت کره شهبازی طی مصاحبه ای باخبرنگار افتونیوز در این باره گفت: معضل قطعی آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره شهبازی موضوع تازه‌ای نیست و از شهریور ماه سال گذشته شروع شده است.

وی افزود: مأموران آب‌و‌فاضلاب شهرستان چرام تابستان امسال وقتی برای قطع کردن آب‌شرب خانه بهداشت کره شهبازی مراجعه کرده بودند گفتند که برای حل مشکل به مرکز بهداشت و درمان شهرستان مراجعه کردیم اما متاسفانه سرپرست شبکه بهداشت و درمان در جواب دستور داده آب‌شرب خانه بهداشت را قطع کنید.

بهورز خانه بهداشت کره شهبازی با بیان اینکه کارپرداز شبکه بهداشت و درمان چرام از پرداخت بدهی آب‌شرب خانه بهداشت کره شهبازی خودداری کرده و آن را پرداخت نکرد، گفت: با صحبت‌هایی که با رییس آبفای شهرستان داشتم برای پرداخت بدهی آب‌شرب خانه بهداشت مدتی از ایشان فرصت خواستیم.

وی افزود: موضوع بدهی آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره شهبازی را چندین بار به مسئولان مرکز جامع سلامت کره شهبازی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان گزارش دادیم اما متاسفانه سرپرست شبکه بهداشت و درمان بطور مصمم تصمیم بر قطع آب‌شرب داشته است.

باقریان با اشاره به تاریخ قطع آب شرب خانه بهداشت کره شهبازی عنوان کرد: الان بیش از ۱۷ روز است که آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره شهبازی قطع است و سرپرست شبکه بهداشت و درمان چرام در این زمینه هیچ اقدام خاصی نکرده و خود خواستار این قطعی آب است.

وی خاطرنشان کرد: خانه بهداشت کره شهبازی روزانه بیش از ۶۰ نفر مراجعه کننده دارد و استفاده از آب‌شرب برای این خانه بهداشت و مراجعین بسیار حیاتی است بخصوص که در دوران بسیار سخت بیماری کووید۱۹ قرار گرفتیم.

موضوع قطعی آب‌شرب خانه بهداشت روستای کره‌شهبازی موضوعی قابل تأمل و در نوع خود بسیار عجیب است و ضروری است که هرچه زودتر این مشکل برطرف شود، از همه مهمتر اصرار سرپرست شبکه بهداشت و درمان چرام بر قطعی آ‌ب شرب این خانه بهداشت است که می‌طلبد فرماندار شهرستان چرام و ریئس دانشگاه علوم پزشکی این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و هرچه زودتر آن را حل کنند.

قطعی آب‌شرب یک خانه بهداشت در دورانی که کادر درمان با جان و دل بعنوان مدافعان سلامت در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند موضوع کاملأ مهمی است و باید منتظر واکنش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در روزهای آینده در این زمینه باشیم.

 

 

 

 

پریسا کاظمی کیان