سایتهای نزدیک به جریان اصولگرایی استان از تشکیل شورای وحدت اصولگرایان و برگزاری اولین نشست آن در یاسوج خبر دادند.

به گزارش افتونیوز، در خبرهای منتشر شده عنوان شده است که بعد از اختلاف نظر و چنددستگی که در جریان اصولگرایی کشور به وجود آمد شورای وحدت اصولگرایان استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و شامگاه چهارشنبه ۲۲ دی ماه ۹۹ اولین نشست این شورای با محوریت جامعه روحانیت استان و با حضور تشکل‌های همسو برگزار شد.

مهدی روشنفکر، غلام محمد زارعی، ستار هدایت خواه، حجت الاسلام سید محمد موحد، عدل هاشمی‌پور، حجت الاسلام سید علی محمد بزرگواری، سید قدرت حسینی بحرینی، علیمراد جعفری نمایندگان ادوار استان کهگیلویه و بویراحمد در این شورا عضویت دارند.

نمایندگان ادوار استان کهگیلویه و بویراحمد نمایندگان خود را به این جلسه فرستاده بودند.

علی محمد دانشی مدیرکل اسبق آموزش و پرورش، حجت الاسلام موسوی اعظم امام جمعه سابق موقت، محمد رحیم دهراب پور رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج، حبیب الله پیشوا وکیل شناخته شده استان، حجت الاسلام جعفری مدیر سابق حوزه علمیه خواهران، حجت الاسلام شیخ شجاعیان، حجت الاسلام افتخاری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام موسوی اطهر مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمع دیگری از چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی استان در این جلسه حضور داشتند.

در این جلسه حاضرین به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و بر وحدت هر چه بیشتر بین تشکل‌های سیاسی اصولگرا تاکید کردند.

همچنین دو نفر به نمایندگی از مهدی روشنفکر و سید محمد موحد نمایندگان استان در مجلس یازدهم، چهره‌های شاخص سیاسی از تشکل‌های همسو با جریان اصولگرایی حضور داشتند.

نکته جالب در تشکیل این شورا و اولین نشست آن و همچنین اخباری که در رسانه های نزدیک به این جریان منتشر شده، نامی از نادر منتظریان پدیده انتخابات مجلس یازدهم حوزه بویراحمد و دنا نیست و حتی هیچ اشاره ای به حضور نماینده و یا نزدیکان این فعال سیاسی اصولگرا در جلسه شورا نشده است.

این در حالی است که منتظریان در انتخابات مجلس بیش از ۳۷ هزار رای بدست آورد و حذف آن از این شورا می تواند کارکرد و خروجی آن را تحت شعاع قرار دهد.

همچنین در این خبر به حضور نماینده غلام محمد زارعی نماینده پیشین بویراحمد و دنا در مجلس در این نشست اشاره شده است که عجیب به نظر می رسد. زارعی در هر دو دوره ای که توانست به مجلس راه یابد حمایت اصلاح طلبان را پشت سر خود داشت.

مشخص نیست این شورا چتری برای همه تشکلهای سیاسی جریان اصولگرایی است (مانند آنچه در جریان رقیب یعنی اصلاح طلبان در شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب وجود دارد) یا فقط متشکل از چند حزب و چهره شاخص است.

در خبرها هیج اشاره ای به حضور نماینده ای از جریان عدالتخواه که منتسب به اصولگرایان است در این شورا نشده است.

عدم حضور خلیفه خلقی پور از چهره های تاثیرگذار اصولگرا و دبیر جمعیت پیشرفت و عدالت در نشست وحدت اصولگرایان نیز به چشم می آید.

روزهای آتی و واکنشهای احتمالی میتواند تا حد زیادی به روشن شدن موضوع وحدت اصولگرایان کمک کند.

    

    

منبع عکسها: بشارنیوز