تحریریه افتونیوز _ در طی روزهای اخیر با حکم حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ صمد امینی به عنوان اولین بخشدار بخش تازه تاسیس شده زیلایی شهرستان مارگون منصوب شد. در واکنش به این انتصاب یادداشتی به قلم تقی ستاری فر در ” افتونیوز ” منتشر شد که جای بحث و تامل دارد.
در ابتدا باید گفت، در استان ما به دلیل حاکم بودن گرایشات و تمایلات طایفه ای اغلب توجهات در زمان انتصاب مدیران صرفا بر مدار قومیت سنجیده می شود و این استدلال ( آیا فرزندان زیلایی شایستگی مدیریت نداشته اند! ) از اساس منسوخ می باشد چرا که انتصاب مدیر غیربومی در یک بخش به معنای نبود افراد توانمند و شایسته در آن منطقه نیست همان طور که در گذشته مشاهده شد جعفر نیکبخت با وجود تمام سرمایه های انسانی کهگیلویه در سطوح استانی و ملی بر مسند فرمانداری کهگیلویه می نشیند و حضور وی به هیچ وجه به معنای نبود افراد توانمند در این منطقه نیست.
و حتی اگر این استدلال نادرست را بپذیریم در استانی که استاندار گذشته و همچنین کنونی آن غیربومی است و حتی در سطح معاونین استانداری به افراد غیربومی از استان های دیگر سپرده می شود انتصاب یک نیروی جوان از این استان در بخشداری تازه تاسیس زیلایی چه زیانی قرار است به این منطقه برساند.
صمد امینی بخشدار منصوب شده متولد شهرستان کهگیلویه است و در این شهرستان مناطق محرومی همچون بیدانجیر، دیشموک وجود دارند و از نظر سطح و عمق محرومیت تفاوت چندانی در میان آنها نیست و همه درد آشنا و دارای تجربه زیسته مشترک می باشند.
صمدامینی بعنوان یک مدیر جوان هم استانی و از نیروهای وزارت کشور که سابقه فعالیت چندساله در فرمانداری بویراحمد را دارد و علاوه بر این، وی بخشداری چاروسا را نیز در کارنامه خود دارد.
همراه و همگام با دولت بوده و می باشند نیازمند کمک و حمایت نخبگان، فرهیختگان و دلسوزان زیلایی است و بی شک درد مردمان رنجور زیلایی درد همه هم استانی هاست.
زیلایی و مردمان نجیب اش برای رفع محرومیت نیازمند حمایت همه مدیران و هم استانی ها می باشد و همه با هم کمک کنند تا بتوان گره ای از مشکلات مردم باز شود.