در پایان سالی که رنگ و بوی عید ندارد و تنها سرمای سخت و سراپا مشکلاتش را به زحمت تحمل می کنیم و روزهایی که به اصطلاح قانونگذاران در قامت نقض حقوق شهروندی از قمه‌کشان و قداره کشان سر چهارراه ها سبقت گرفته اند، دلنوشته ای خطاب به همشهریانم در حوزه کهگیلویه بزرگ تقدیم می کنم.

هنوز سرخی و کبودی سیلی از سر غرور نماینده سبزوار آقای عنابستانی در هوای سرد به صورت سرباز وظیفه مجری قانون نگذشته بود، که شاهد دسته گل دیگری از نمایندگان مجلس به اصطلاح انقلابی در حوزه کهگیلویه بزرگ و بزم دیداری حضرت حجت الاسلام سید محمد موحد در نقض آشکار حقوق مردمان حوزه انتخابیه در منطقه محروم دیشموک چه تلخ، تاسف بار و نگران نشستیم. هم تباران مهمان نواز و باصداقت و غیرتمندم که برای نامه های کذایی عزتشان را در دیدار مردمی با نماینده قدیمی لگد مال کردند؛ چه چیزی برای ایشان کم گذاشتند که اینگونه تحقیرشان کردند‌و تصاویر بی حرمتی شان را گرفته و کار به رسانه های فرااستانی کشیده و این بار دیشموک و عزت مردم را در قاب رسانه به ریشخند گرفتند؛ مگر نه این است که این سیستم معیوب اداری آویزان به نمایندگان بعد از چهل سال از انقلاب پابرهنگان باید بتواند پاسخگوی مردم باشد یا می خواهید کلاهی از نمد پوسیده موحد برای دولت بعد رفو کنید؟ مگر نه این است که رنگ رخسار این ارباب رجوع ها خبر می دهد از سر درونشان و با امیدی بدرگاه بنده ای پر قصور در اتفاقات اخیر آمده اند!؟

اگر بگویم خلایق هر چه لایق شاید توهین به مردمی باشد که بارها فریب تزویر چندین و چندباره قدرت و ثروت را به بهانه بازگشت عزت(ذلت) را خوردند!

به قول ما بهمئی ها مرگ یک بار شیون یک بار! اگر از درد خود و این مردم نگویم و ننویسم آنچه را که باید گفت؛ احساس شرم می کنم بعنوان یک اعتقاد از یک جریان دانشجویی، کوتاهی کرده و وظیفه خود را انجام نداده ام.
رجال فرهنگی و سیاسی که مردم را به عهد ژوراسیک رجعت داده اید! چرا در بوران زمستان سر به زیر برف برده اید و تیغ قلم و زبان شما به غلیان نمی آید و واکنشی از شما دیده نمی شود؟

جریانات روشنگری و دانشجویی چرا در فصل بودجه و کنون تلفیق بودجه یکبار عملکرد نماینده ای که با ترک ماده روی بوفه کمیسیون بدون مشتری قضایی سوار شد را مطالبه نکرده اید؟

چرا صدا و سیمای استانی در برنامه های رو در رو مطالبه مردمی که جلد شناسنامه هایشان درد می کند و هزار و یک حرف برای گفتن را به جای طنزهای بی مفهوم مطرح نمی کند!؟
یا ایها الذین آمنو چرا فرد و افرادی که سالیان سال با دوقطبی سازی ثلاث و بویراحمد به هر آنچه خواست دست یافت و کنون دور از دسترس عوام الناس است را به سزاوار نقد و گلایه خود نمی دانید؟!

بعنوان یک جوان بیست و چند ساله از حقوق خود و مردمان مظلوم آن دیار کوتاه نمی آییم، بیائید و در ساحت مردمی که حقوق خود را نمی دانند، زانوی ادب بزنید و عذر خواهی کنید.

قاسم کریمی زاده
فعال سیاسی