به گزارش اَفتونیوز، مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران، از تحت کنترل قرار گرفتن کرونا پس ار یک دوره طوفانی و خروج شهرستان از وضعیت قرمز و نارنجی، به سمت شرایط زرد و تثبیت چند هفته ای آن در گچساران گفت.
دکتر غلامیان در ادامه از زحمات بی بدیل پرسنل بهداشتی و درمانی و همچنین همکاری بسیار خوب مردم در مبارزه با بیماری کرونا قدردانی کرد و به طور جدی از مردم خواست به هیچ عنوان تحت کنترل قرار گرفتن بیماری در شهرستان موجب کاهش حساسیت آن ها نسبت به بیماری نشده و حفظ پروتکل های بهداشتی را با جدیت بالا در دستور کار زندگی خود قرار دهند؛ چرا که در غیر این صورت شاهد پیک زمستانی کرونا در نیمه دوم بهمن و اسفند ماه خواهیم بود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران از انجام دو نوع تست تشخیصی سریع و تست PCR در شهرستان خبر داد و در این خصوص تاکید کرد که هیچ گونه محدودیتی برای انجام این تست ها به صورت رایگان وجود ندارد و تیم های تخصصی شبکه بهداشت و درمان تا کنون تعداد ۱۳۶۹ تست سریع و بیش از ده هزار تست pcr انجام داده اند.
غلامیان در ادامه از طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی گفت که طی آن با استفاده از ظرفیت سایر ادارات و نهاد ها، به خصوص بسیج و پایگاه های مقاومت و همچنین تشکل های مردمی، در کمیته های پنج گانه برنامه های خوبی برای مبارزه با بیماری انجام می گیرد که تا کنون با تشکیل تیم های گسترده و به صورت فشرده بیش از ۳۰۰۰ بازدید و قریب به ۳۰۰ اخطار به اصناف مختلف شهرستان انجام گرفته که در همین راستا حدود ۲۰ عدد از آن ها منجر به پلمپ شده است.
این مقام سلامت در شهرستان گچساران افزود: قرار گرفتن گچساران در شاهراه مواصلاتی و وجود شرکت های صنعتی پر جمعیت و پر تردد همچون نیروگاه سد چم شیر، پتروشیمی، لرزه نگاری و شرکت نفت را از مهم ترین تهدید های کنترل بیماری نسبت به سایر شهرستان های استان دانست و در این خصوص گفت: این روزها چند اکیپ تخصصی نمونه گیر جهت بیمار یابی تشکیل شده است که روزانه با اعزام این اکیپ های بهداشتی به شرکت های پر جمعیت، ادارات، بانک ها و سازمان های پر تردد، فرآیند بیماریابی با جدیت بالا و به صورت فعال در دستور کار قرار گرفته است.
غلامیان در ادامه به پروژه های حوزه سلامت در گچساران اشاره کرد و از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان به پاس حمایت از برنامه های اجرایی در این شهرستان و از تلاش تیم های تخصصی برای راه اندازی بیمارستان نرگسی که از مهم ترین این پروژه ها می باشد تشکر کرد. وی در ادامه تشکیل کارگروه چهار گانه برای بررسی مشکلات و ظرفیت های مناطق روستایی شهرستان را از مهم ترین برنامه های این شبکه بر شمرد و در این خصوص اظهار کرد که دستورات لازم برای رفع موانع و مشکلات واحدهای خدمت رسان سلامت در روستاها به این کارگروه ابلاغ شده است.
دکتر آرین غلامیان در پایان گفت: همه همکاران بهداشتی، درمانی و تیم سلامت با تمام توان و برنامه ریزی های انجام گرفته در تلاش هستند تا مبارزه با این بیماری درسطوح مختلف پیشگیری، تشخیص و درمان با استفاده از منابع جدید علمی در بهترین حالت ممکن انجام گیرد؛ لذا در همین راستا از همه مردم خواست تا همچون گذشته با حساسیت بالا در حفظ پروتکل های بهداشتی کوشا بوده و در کنترل وضعیت فعلی و قطع زنجیره انسانی کمک نمایند.