به گزارش افتونیوز،احسان تابش‌نژاد در نشست با خبرنگاران در کهگیلویه با اشاره به اقدامات سه ماه اخیر در شهرداری دهدشت راه‌اندازی کارخانه‌های سنگ‌شکن و آسفالت را از مهمترین کارها در زمینه درآمدزایی اعلام کرد.

شهردار دهدشت گفت: با فعال شدن کارخانه آسفالت تاکنون مشکل آسفالت پنج کوچه شهر حل شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری برای ارائه خدمات بهتر نیازمند تخصیص قیر رایگان است، افزود: اگر قیر مورد نیاز تأمین شود راندمان کار بهتر خواهد شد.

تابش‌نژاد تصریح کرد: مشکلات خیابان‌ها و معابر را می‌بینیم دردش را حس می‌کنیم اما امکانات و بودجه شهرداری در حد توان برای رفع همه مشکلات نیست.

وی ادامه داد: متناسب با بضاعت شهرداری آنچه در توان داشتیم انجام دادیم برای بهبود خدمات نیازمند همکاری اصناف و کسبه در پرداخت عوارض هستیم.

شهردار دهدشت گفت: سال گذشته از محل عوارض دریافتی در حوزه شهرسازی و اصناف تنها ۲۳ میلیارد ریال درآمد کسب کردیم این در حالی است که ۶ هزار واحد صنفی و ۲۰ هزار پلاک در شهر فعالیت دارند.

وی هزینه ارائه خدمات را هنگفت دانست و افزود: با توجه به نبود درآمد پایدار شهرداری متکی به حمایت دولت است باید خودکفا شود و این کار با درآمدزایی پایدار میسر است.

تابش‌نژاد با اشاره به اینکه ساماندهی ورودی‌ها همواره دغدغه و مطالبه مردم و شعار مسؤولان بوده است، گفت: ما این کار را از ابتدای تصدی مسؤولیت در دستور کار قرار دادیم طراحی ورودی از سمت چرام انجام شده ،مصالح پای کار آماده است و مبلغ ده میلیارد ریال اختصاص یافته است و هفته آینده عملیات شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: ورودی از بهبهان به عنوان اصلی‌ترین ورودی شهر نیازمند تأمین اعتبار است و حدود صد میلیارد ریال تامین اعتبار شده و با تعیین و مشخص شدن مشاور خبره و با توجه به موقعیت در این ورودی دروازه طراحی خواهد شد ورودی از سمت طولیان اما در حریم شهری نیست.

شهردار دهدشت به نصب پایه های روشنایی ورودی سوق اشاره کرد و گفت با تامین اعتبار بزودی چراغ ها نیزنصب خواهند شد.

تابش‌نژاد در خصوص طرح جامع شهر گفت: پس از سال‌ها پیگیری و نهایتا طی چندین جلسه فشرده استانی طرح تصویب شد و در انتظار تصویب شورای عالی است.

وی اضافه کرد: شهرک‌های پرستاران، ولایت و بسیجیان به طرح الحاق شده امیدواریم حداقل تا خرداد طرح نهایی و ابلاغ شود.

وی اظهار داشت؛ کمربندی سوم در طرح آورده شده و سرانه فضای سبز با تغییر کاربری و حل مشکل با معارضین بستگی به طرح جامعه دارد تا در شورای عالی کشور تایید شود و ابلاغ شود که فراتر از وظیفه ماست و وظیفه ما پیگیری مجدانه است

وی تاکید داشت که تعاونی پرستاران همکاری بیشتری داشته باشند و نسبت به شهرک پرستاران بی تفاوت نباشند چرا که قطعا شهرداری پای کار است.

شهردار دهدشت سرقت کابل های برق و شکستن چراغها از سوی برخی شهروندان را آسیب اجتماعی دانست و افزود انتظار همکاری بیشتری از نیروی انتظامی داریم.

تابش نژاد از باز آفرینی بازار روز دهدشت بعنوان یک کار اصلی نام برد و گفت بسط آن تا بازار روز انجام می گیرد که فونداسیون کار انجام شده است ،اعتبارپیگیری شده مبلغ ۵ میلیارد تومان است و پیمانکار بر همین اساس کار انجام می‌دهد.

وی همچنین از طی کردن بروکراسی اداری برای کلنگ زنی پارک گلزار شهدا در هفته آینده و شروع خاکبرداری آن و همچین نام گذاری پارک های شهر بعنوان اقدامی دیگر از طرف شهرداری و شورای شهر نام برد و گفت:پارک ها و خیابان های فاقد اسم بالاخره نام گذاری شدند.

این مسئول در پایان به حقوق پرسنل شهرداری اشاره کرد و گفت: در طی این مدت تقریبا سه ماه حقوق پرداخت کردیم و چهار ماه عقب افتاده از گذشته به ارث رسیده و مطمعنا پیگیرم که برای این حقوق عقب افتاده هم کاری انجام بدهم.