به گزارش اَفتونیوز به نقل از تسنیم، بی توجهی به حوزه گردشگری ورزشی در کهگیلویه و بویراحمد همچون دیگر بخش‌ها به مثابه زخمی تاول زده می‌ماند تا جایی که انگار پیست اسکی یاسوج در دفتر کار مدیران استانی گم شده است.

پیست اسکی کاکان(یاسوج) در دامنه‌های رشته کوه زاگرس قله دنا در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج با ارتفاع ۲۶۰۰ متر، عرض مفید ۱۵۰۰ متر و بیشینه عمق برف ۳٫۵ متر واقع شده که در صورت تدبیر متولیان امر می‌تواند نقش بسزایی در جذب گردشگری ورزشی و افزایش سهم در اقتصاد این استان داشته باشد.

این ظرفیت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز همچون دیگر داشته‌های خدادادی مغفول مانده و اراده‌ای برای توسعه گردشگری ورزشی وجود ندارد زیرا در غیر این صورت در فصل‌های گرم با برنامه ریزی دقیق و اصولی به فکر برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات مختلف در فصل زمستان بودند.

بنا به گفته محققان این بخش تسهیل بخشیدن حضور گردشگران از طریق آموزش و کسب تجارب مثبت از اسکی کردن و رفع محدودیت‌های ساختاری به لحاظ وجود امنیت و ایمنی برای گردشگران در ایجاد انگیزه و حضور مجدد و مداوم آنان تاثیرگذار است.

یست اسکی کاکان هنوز از نبود زیرساخت‌های لازم برای اسکان گردشگران رنج می‌برد و در واقع مسئولان در این منطقه کاری نکرده‌اند که به یادگار بماند، بلکه همه ساله دعوای تعطیلی این ظرفیت بلند می‌شود.

امیری خراسانی رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی شد

تجهیز خانه‌های ورزش روستایی در دستور کار است؛ برگزاری ۶۶ کارگاه آموزشی ازدواج در استان سمنان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: ضروری است باتوجه به ظرفیت‌های استان توسعه گردشگری ورزشی در اولویت اقدامات مجموعه میراث فرهنگی و ورزش و جوانان استان باشد.

حسین کلانتری خواستار چاره اندیشی برای تامین حداکثر زیرساخت‌های در پیست اسکی کاکان شد و افزود: در اعتبارات ۱۴۰۰ به حوزه تربیت بدنی توجه خاصی داریم و تا قبل از پایان دولت سرانه ورزشی استان از یک متر عبور می‌کند.

وی تاکید کرد: توسعه ورزش بومی و محلی با استفاده از ظرفیت گردشگری را یک ضرورت بوده و این استان بعد از بهبود وضعیت کرونا آماده میزبانی مسابقات بومی و محلی است.

بدون شک باتوجه به کوهستانی بودن استان کهگیلویه و بویراحمد و عشایری بودن جمعیت ۱۲ درصدی این استان، می‌توان در زمینه توسعه گردشگری عشایری نیز به موفقیت‌های زیادی در زمینه جذب توریست دست پیدا کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد نیز افزود: سرانه ورزشی در استان ۹۴ سانتی متر بوده که امیدوارم تا خرداد ماه ۱۴۰۰ این میزان به دو متر مربع برسد که این آمار با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده دور از انتظار نیست.

محمد تقی علوی خاطرنشان کرد: در استان ۹۹۹ روستا به شکل پراکنده وجود دارد که از این تعداد تنها ۸۰ مورد دارای خانه روستایی هستند که تا پایان دهه فجر ۱۴ مورد دیگر به این تعداد اضافه می‌شود.