ابراز امیدواری مدیر درمان تامین اجتماعی برای تحقق چند آرمان؛

ارتقا‌ء درمانگاه دهدشت به پلی کلینیک بعد از ۲۵ سال / گسترش بیمارستان شهدای گمنام / انجام خدمات درمانی در قطب بوم گردی استان

نشست خبری مدیر درمان تأمین اجتماعی استان با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

دکتر اصغر بهور در این نشست ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر، با اشاره به نقش رسانه‌ها در بیداری و آگاهی جامعه و تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق به نسل جوان گفت: نقش رسانه ها در تمام ارکان جامعه بر هیچکس پوشیده نیست، کمااینکه در پیروزی انقلاب از دیوار نویسی ها گرفته تا شب نامه و نوارهای صوتی از جمله قدم هایی بود که اصحاب قلم و رسانه برای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برداشتند.

وی اظهار داشت: دشمنان با امکانات فوق مدرن درصدد ناکارآمد جلوه دادن نظام، دولت و تضعیف ارکان کشور و ممانعت از رشد کشور هستند، در حالیکه جنگیدن با دشمن ظاهری و رودررو کار سختی نیست اما در جنگ نرم به سختی می توان قدم برداشت، لذا اصحاب رسانه در این راه می توانند قدم های بزرگی بردارند.

بهور خاطرنشان کرد: در این زمینه اصحاب قلم به عنوان چشم و گوش همیشه بیدار جامعه وظایف خطیری بر عهده دارند و در این میان خبرنگاران به عنوان عناصر اصلی در جریان اطلاع رسانی وظایف و مسئولیت‌های متعددی را بر دوش می کشند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار بیمه شدگان در کشور گفت: ۵۲ درصد از جمعیت کشور که قریب به ۴۰ میلیون نفر هستند تحت پوشش تامین اجتماعی است و برای این جامعه هدف در دو بخش مراکز درمانی و مراکز طرف قرارداد مشغول به فعالیت هستیم.

وی تصریح کرد: از جمله مراکز درمانی تامین اجتماعی در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیمارستان شهدای گمنام است که در فاز اول با ۵۸ تخت خواب شروع بکار شد اما آرمان ما رسیدن به بیمارستان ۹۶ تختخوابی است و تلاش می کنیم به این مهم دست پیدا کنیم تا جوابگوی حجم بالای بیماران در مرکز استان باشیم.

بهور افزود: برنامه هایی جهت توسعه بیمارستان شهدای گمنام با اعتباری بالغ بر ۱۹ و نیم میلیارد تومان داریم و امیدواریم در فاز دوم ۹۶ تختخواب را بطور کامل وارد مدار کنیم.

وی اضافه کرد: این مرکز با جدیدترین امکانات و دستگاههای روز پزشکی مجهز شده و حتی عمل های پیچیده ای بطور رایگان توسط متخصصین شاغل در مرکز با موفقیت انجام شد، در حالیکه همین عمل ها در استانهای همجوار با هزینه های سرسام آوری انجام می شوند.

مدیردرمان تامین اجتماعی افزود: تمام دستگاههای قدیمی را از رده خارج کرده و دستگاههای جدید و دیجیتال اضافه کردیم تا با کیفیت بهتری به مردم استان ارائه خدمت دهیم.

بهور با بیان اینکه متاسفانه در شهر دهدشت با کمبود امکانات و مراکز درمانی مواجه هستیم، گفت: کهگیلویه باید از محرومیت نجات پیدا کند زیرا در شهری که باید جوابگوی بیماران ۴ شهرستان همجوار باشد یک درمانگاه داریم و سرانه تخت بستری در این شهر بسیار پایین است و حداقل ۱۰۰ تخت کم دارد.

وی در این باره اضافه کرد: بیمارستان ۱۸۰ تخت خوابی برای شهر دهدشت واقعا کم است و مورد اجحاف واقع شده، در سفر وزیران به استان خواستار توجه ویژه به این شهر شدیم و امیدواریم مشکلات پیش رو برداشته شود تا بعد از ۲۵ سال بتوانیم درمانگاه دهدشت را به پلی کلینیک ارتقا دهیم.

وی همچنین بااشاره به وضعیت درمانگاههای گچساران و چرام یادآور شد: متاسفانه روند پیشرفت بیمارستان چرام بسیار پایین است و نیاز به پیگیری های بیستری دارد، اما جای خوشحالی است که سرانه تخت بستری در گچساران کافی بوده و جای نگرانی نداریم.

بهور با اشاره به بحث اشتغال فارع التحصیلان نیز افزود: در این باره هم مشکلات زیادی داریم و ۴۳۰۰ نفر برای یک آزمون آماده می شوند ولی تنها ۴۰ نفر پذیرفته می شود، باید برای سایر عزیزان برنامه داشته باشیم تا هرچه زودتر جذب شوند و ناامیدی حاکم نشود. در این باره بهتر است تمام بیمه ها از درمان گرفته تا تکمیلی در کنار هم قرار بگیرند تا بحث درمان و اشتغال کامل شود.

وی همچنین ضمن دعوت از سرمایه گذاران برای راه اندازی تفریحگاه های بوم گردی گفت: سی سخت یک منطقه توریستی با ظرفیت های بالایی ست که با کمی توجه مسافران زیادی به این منطقه خواهند آمد که طبیعتا در زمینه درمانی هم نیازهایی دارد، انشالله باتوسعه گردشگری به گسترش امکانات رفاهی و درمانی هم نظرخواهیم داشت.

دکتر بهور با اشاره به هزینه های درمانی بیماری کرونا نیز گفت: هزینه های درمانی کووید ۱۹ تقریبا بطور کامل پوشش داده می شود درحالیکه در ماههای ابتدایی آشفتگی های زیادی بود و برخی بیمه ها زیربار هزینه های درمان نمی رفتند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز نگرانی از دانجشویانی که بخشی از مراحل تحصیل خود را در خارج از کشور می گذرانند و سپس وارد کشور می شوند، افزود: متاسفانه عده زیادی که اغلب با توانایی مالی و سواستفاده از خلاهای قانونی مراحل ابتدایی تحصیلات دانشگاهی خود در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایررشته ها را در خارج از کشور طی می کنند و بعد از پاس کردن چند واحد برمی گردند تا در بهترین دانشگاههای داخلی پذیرش بگیرند، باید گفت این رویه ظلمی ست در حق داوطلبین پشت کنکور و امیدوارم هرچه سریعتر رسیدگی شود.

پریسا کاظمی کیان