اَفتونیوز _ روستای «آبمورد » از توابع بخش لوداب که از وسط این روستا رود خانه‌ ای میگذرد، و اهالی این روستا برای دسترسی به چرای دام ها و کاشتن زمین های کشاورزی خود باید به دل این رود خانه بزنند واز این رود خانه عبور کند.
در سالهای اخیر، چندین مورد عبور از این رود خانه منجر به فوت چند نفر از اهالی این روستا و روستاها پایین تر شد.
این رود خانه که دارای یک پل چوبی است، هر زمستان این پُل همسفر رود و سیلاب می شود و هر بار مردم این روستا با کمک یکدیگر دوباره پُل را احیا می کنند اما با هر بار بارندگی دوباره تخریب می شود.
در روستای آبمورد با (۱۳۰ )خانوار زندگی می کنند و این روستا در حسرت یک پل سال هاست که رنج می کشد ؛ مشکلی که پس از ۲۰ سال پیگیری هنوز حل نشده است.
نبود یک پل بر روی این رودخانه باعث شده در فصل سرما و بارش باران که رودخانه خروشان می شود و آب آن بالا می آید، دسترسی مردم به چراگاه دام‌های خود تا ۱۰ روز قطع میشود.

یکی از اهالی می گوید :  برای دسترسی به چرای دام ها باید از سه روستا عبور کرد تا به مناطق چرای دام ها برسند :هنگام بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه رفت و آمد اهالی این روستا با مشکل مواجه شده برای احداث این پل که اولین نماینده پس از انقلاب کلید خورد و همچنان به صورت نیمه کاره رها شده و هر نمایندی که میاد، و مردم روستا پیگر می شوند و می گویند که ساخت این پل از دسترس خارج شد و اعتبار مالی آن کنار گذاشت شد از سال ۱۳۷۸ تا کنون بارها برای رهایی از مشکل رفت و آمد و احداث پل دسترسی به مسئولان مراجعه کرده ایم که تاکنون اقدام عملی در این راستا صورت نگرفته و مشکل مردم همچنان به قوت خود باقی است ؛ سالها است اهالی این روستا به علت نبود زیرساخت و امکانات اولیه برای زندگی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

تهیه و گزارش : امیر بینا