اَفتونیوز _ فرشاد ارغنده : یکی از اهداف وزارت نفت در دولت دوازدهم اتمام طرح‌های گازرسانی به شهرها و روستاها بوده و طبق آمار اعلام شده قرار بود تا پایان دولت دوازدهم ۹۶ درصد جمعیت کشور از گاز استفاده کنند. اما در این میان گازرسانی به روستاهای چاروسا و دیشموک با چالش های زیادی مواجه شد و با تلاش های صورت گرفته بازهم نتوانست در این زمستان دل مردم این منطقه را گرم کند.
این روزها که هوا رو به سردی نهاده و در اغلب نقاط کشور شاهد افزایش میزان مصرف گاز شهری هستیم اما در روستا های چاروسا و دیشموک همچنان مردم از این نعمت بی بهره اند. تامین گاز یکی از مهمترین معضلات مردم این روستا ها است
در این بین با وجود همه این مشکلات و گلایه‌ها پس از افتتاح گازرسانی به این روستاها نور امید در دل‌های مردم روستاهای چاروسا و دیشموک روشن و عملیات گازرسانی به روستاها آغاز شد.
اما پس از تصویب طرح گاز رسانی به این روستاها حرکت لاک پشتی پیمانکار سبب شد که در این روزهای سرد زمستان باز هم مردم این روستاها از وجود گاز بی بهره باشند و سوالی که ذهن مردم را آشفته کرده این است:
در این میان چه کسانی از این روند نفع میبرند!؟
چرا کسی پیگیر روزها و شب های سرد این مردم نیست!؟

تهیه کپسول گاز در این منطقه در فصل‌های مختلف سال و یا با شروع فصل سرد سال، مناسبت‌هایی مثل ماه مبارک رمضان یا عید نوروز افزایش یافته و با مشکل مواجه است و سیلندرهای گاز در این بازه زمانی یک‌باره کمیاب می‌شود و گاهی توسط دلالان با چند برابر قیمت واقعی به فروش می‌رسد.
گاز که نیست، هیچ، نفت هم نیست
این درحالی است که مردم روستاهای چاروسا و دیشموک این روزها وقت خود را در صف ها طولانی گاز مایع می گذرانند که شرکت نفت بی اعتنا به شرایط سخت تامین سوخت همچنان از پاسخگویی سربازمی‌زنند. شرایطی که با سیاست گذاری صحیح توسط شرکت ملی پخش فرآورده ای نفتی می توانست روندی بهتر از سال های پیش در امر توزیع گاز مایع بوجود اورد.
فردی از اهالی این روستاها میگوید:
در زمستان به دلیل نبود گاز مجبور می شویم وقت زیادی از روز را در صف شلوغ نفت بگذرانیم، صفی که همراه با دعوا و انواع شلوغی برای سریع به نوبت رسیدن است، چرا هیچ مسئولی برای این درد ما درمانی پیدا نمیکند.
منطقه ی چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه از استان کهگیلویه و بویراحمد است که روستاهای آن هنوز از نعمت گاز بی بهره هستند.
گزارش: فرشاد ارغنده