افتونیوز_ فرشاد نگین تاجی در این جلسه با اشاره به عملکرد ضعیف برخی دفاتر پیشخوان دولت که به عنوان همیار شهرداری در بخش شهرسازی و عمرانی در حال فعالیت هستند، گفت: با وجود اینکه در حوزه شهرسازی شهرداری یاسوج نیروهای توانمندی دارد ولی بخشی از امور به دفاتر پیشخوان واگذار شده و بجای اینکه در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارند، سنگ اندازی می کنند.
این عضو شورای شهر تصریح کرد: اگر نظارتی بر عملکرد این دفاتر صورت نگیرد و تخلفات مشکلات گزارش شده رسیدگی نشود بهتر است هرچه زودتر جمع آوری شوند و دیگر کاری به آنها واگذار نشود.
وی همچنین با ابراز تاسف عنوان کرد: طی گزارش های به عمل آمده معلوم شد برخی از این دفاتر اقدام به اخذ مبالغی خارج از تعرفه کرده و با دستکاری پرونده ها کمیسیون را به خطا برده اند، لذا از شورا خواستاریم این موارد را مدنظر داشته و به تخلفات رسیدگی کنند.

رئیس شورای شهر یاسوج نیز در پاسخ به این مشکل گفت: کلا هدف ما این است که مشکلات مردم هرچه سریعتر حل شود ولی اگر قرار باشد این دفاتر مشکلات را بیشتر کرده و زمان بیشتری صرف رسیدگی شود بهتر است برای ادامه کار تصمیم جدی اتخاد شود.
دهرابپور اصافه کرد: اگر شهرداری توان و نیروی کافی برای انجام این امور را دارد بهتر است خودش انجام دهد تا مشکلات مردم بیشتر نشود.

اکبری در این باره گفت: این دفاتر قرار است کمک کار مردم و شهرداری باشد، اگر تخلفی از یکی از آنها سر زد نباید نسبت به همه آنها بدبین شد و کار آنها را زیر سوال برد.
وی اضافه کرد: اگر ضمن بررسی گزارش تخلف دفتر مربوطه و بررسی آن، محرز شد که تخلفی اتفاق افتاده، بعد از تذکر و در صورت عدم توجه و تکرار آن باید با قطع ارتباط سیستمی به همکاری با آن دفتر پایان کنند.
وی همچنین پیشنهاد داد: ممکن است برخی از کارشناسان به علت ناآگاهی در پرونده ای اشتباهاتی کنند که پیشنهاد می کنیم با برگزاری کلاس های آموزشی توسط مربیان خبره، به جای پاک کردن صورت مساله این مشکلات را حل کنیم.

اکبری در بخش دوم صحبت های خود گفت: نامه های زیادی از عقب افتادن حقوق، پاداش و سنوات کارگران به شورا آمده ولی قرائت نمی شوند در حالیکه التماس می کنند گرسنه مانده اند، از شورا درخواست داریم اجازه ندهند سفره عید این زحمتکشان خالی بماند.

علی اکبرتبار در واکنش به این موضوع گفت: اینقدر کارگر کارگر نکنید زیرا نامه آنها همین هفته به شورا آمد و در زمان مناسبی در غیاب خبرنگاران درباره این قبیل نامه ها صحبت میکنیم. شورا رئیس دارد و اگر قرار باشد نامه ای طرح شود باید ایشان قرائت کنند نه شما.

اکبری خطاب به اکبری تبار گفت: شما نباید هم برای حل مشکلات کارگران عجله ای داشته باشید زیرا برایتان مهم نیست و گرسنه نمانده اید، طرحی که شما در دست دارید به امسال نمی رسد و کارگران را راضی نمی کند، هر حرفی دارید هم باید در حضور اصحاب رسانه بزنید زیرا هیچ حرف خصوصی وجود ندارد که آنها بیگانه باشند.

کیوان آشنا نیز دیگر عضو شورای شهر در واکنش به بحث پرداخت حقوق کارگران قبل از عید گفت: کارگران هم حق دارند حداقل یکی دو ماه از حقوقی که چندماه عقب مانده را دریافت کنند تا عید دست خالی نباشند.
وی عنوان کرد: اگر قرار باشد خواسته آنها بررسی نشود و پشت گوش بیندازیم پرداخت حقوق و سنوات آنها تا سال آینده به درازا می کشد در حالیکه هرکس حق دارد بابت زحمتی که کشیده نانی به خانه ببرد.
آشنا خاطرنشان کرد: شهرداری املاک مازادی در چند نقطه دارد که می تواند اقدام به فروش کند و به راحتی حق کارگران را بپردازد اما اینکه چرا اعضای شورا مقاومت می کنند جای تعجب دارد.
این عضو شورا افزود: بررسی کردن شما ماهها طول می کشد، همچنین به مزایده گذاشتن املاک و عقد قرارداد فروش ماهها زمان می طلبد درحالیکه تاهمین امروز چندین ماه حقوق و پاداش و سنوات عقب مانده دارند و چه کسی جوابگوی این کارگران است؟

فرشید احمدی کیش نیز ضمن ابراز تشکر از استاندار به خاطر تلاش در جهت کنترل گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا و بسیج کردن ادارات جهت حل مشکلات مردم، گفت: یک انتظار نیز از معاونت محترم عمرانی داریم که ۳ سال از وقت قانونی بازنگری طرح تفصیلی شهر یاسوج گذشته و ۱۳ سال قبل این کار صورت گرفت، لذا از معاونت عمرانی تقاضا داریم در اسرع وقت رسیدگی کنند تا بیش از پیش شهرک سازی و حاشیه نشینی در یاسوج دست دستگاههای خدمات رسان را نبندد.
وی اضافه کرد: امیدواریم هرچه زودتر دستگاههای مربوطه وارد عمل شده و طرح را بررسی کنند سپس شهرداری به عنوان مجری طرح وارد عمل شود.

علی اکبری تبار خطاب به سخنان احمدی کیش نیز گفت: اینقدر استاندار استاندار نکنید، استانداری که شما می گویید فلان کار را کرد از روزی که آمده است سنگ روی سنگ نگذاشته و هیچ کار عمرانی در کارنامه کاری خود در استان تاکنون نداشته است.

پریساکاظمی کیان