به گزارش اَفتونیوز ، زلزله ای به بزرگی ۵/۶ در مقیاس ریشتر و در عمق ۱۰کیلومتری زمین شهر یاسوج را لرزاند. کانون و مرکز این زلزله در شهر سی سخت بوده است. همچنین دقایقی پیش بهبهان در استان خوزستان نیز لرزید.
تاکنون خبری از خسارات این زلزله مخابره نشده است.
زلزله موجب قطعی آب و برق و خسارت به منازل مسکونی ‌سی سخت شد
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زلزله ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه چهارشنبه شب در سی سخت سبب قطعی آب و برق و خسارت به منازل مسکونی این شهر شد.

محمد محمدی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس آخرین گزارش ها تاکنون خسارت هایی به منازل این شهر وارد شده است.
وی افزود: تاکنون هیچ مورد فوتی در پی این زلزله گزارش نشده است.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر اساس شدت و خرابی این زلزله حتما زخمی های زیادی در سی سخت خواهیم داشت.
فرماندار سی سخت: زمین لرزه خسارت های مالی در بر داشته است
زمین لرزه زلزله چهارشنبه شب با توجه به شدت بالای ۵ریشتر؛ موجب بروز خسارت مالی و تخریب سقف و دیوار خانه های مسکونی مردم شده است.
حمید پناهی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگاران‌ اظهارداشت: بیشترین میزان خسارت مربوط به ساختمان های مسکونی و وسایل درون ساختمان ها بوده است.
وی بیان کرد: تاکنون خسارت جانی ناشی از این زمین لرزه گزارش نشده است.
پناهی تصریح کرد: مردم شهر سی سخت با توجه به شدت سرما هنوز در سطح شهر هستند و به علت ترس از زلزله دوباره از سکونت در منازل خود خوداری می کنند.

وی با اشاره به تشکیل ستاد مدیریت بحران شهرستان دنا بیان کرد: برق بخشی از شهر سی سخت که قطع شده بود وصل و در تلاش هستیم تا دیگر نقاط شهر به برق پایدار متصل شوند.
پناه تصریح کرد: هوای شهر سی سخت به دلیل کوهستانی بودن منطقه بسیار سرد است و بیشترنقاط شهر به علت بارش برف هنوز سفید پوش است.
وی اضافه کرد: آب آشامیدنی شهر سی سخت قطع شده و نیروهای خدمات رسان در حال تعمیر شبکه توزیع آب آشامیدنی هستند.
زلزله سی سخت خسارت جزیی در جنوب اصفهان بهمراه داشت
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: زلزله شامگاه چهارشنبه در سی سخت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد ، خسارت های جزیی در مرزهای جنوبی استان و شهرستان سمیرم داشت.
او با بیان اینکه این موضوع به ترس و اضطراب اهالی این منطقه و آمدن آنها به خارج از خانه منجر شد، افزود: تعدادی از خانه های این منطقه از جمله منطقه پادنا و شهر کمه دچار خسارت های جزیی مانند شکسته شدن شیشه شدند.
وی تاکید کرد: تیم های ارزیاب و هلال احمر به این مناطق برای بررسی وضعیت موجود اعزام شدند.
دستور وزیر بهداشت برای آماده باش فوریت‌های پزشکی به دنبال زلزله یاسوج
در پی گزارش مقدماتی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ در مقیاس ریشتر در منطقه مرزی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد، حوالی سی سخت، وزیر بهداشت به سازمان اورژانس کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مربوطه و سازمان غذا و دارو، دستور آماده باش، بررسی عاجل ابعاد واقعه و تامین نیازهای احتمالی امدادی، بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را ابلاغ کرد.

خالدی سخنگوی اورژانس گفت: تا کنون۱۶ نفر مصدوم به اورژانس اعزام شده اند
وی گفت: تا کنون هیچ کشته ای گزارش نشده است. خالدی بیان کرد: بیشتر مصدومیت ها بر اثر ترس و وحشت بوده است.آمبولانس ها و اتوبوس آمبولانس در حال اعزام به منطقه هستند.
شهردار سی سخت نیز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تلفات جانی تا کنون گزارش نشده است ولی ریزش جاده و انسداد جاده محور یاسوج سی سخت و محورهای کوهستانی  به سی سخت گزارش شده است.
وی گفت: نیروهای خدمات رسان شهرداری در حال بازگشایی مسیر هستند و برخی از دیوارهای قدیمی فرو ریخته اند.
برق مرکز شهر نیز هم اکنون وصل شده است.
علی فرد گفت: جاده دسترسی به روستاهای علی آباد، کوه دان، سرمور و دهنو به علت ریزش مسدود است.و دستگاه های خدمات رسان در حال بازگشایی این مسیرها هستند.
امان‌الله جهانبین در گفت‌وگو با شبکه خبر در خصوص زلزله ۵.۶ ریشتری گفت:
آب و برق منطقه قطع شده است و تیم‌های ارزیاب اعزام شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حال حرکت به سمت سی‌سخت هستیم،
گفت: استاندار دستورات لازم را داده ما هم به استان اعلام آماده باش دادیم.
وی با اشاره به هماهنگی با استان‌های چهارمحال و بختیاری،اصفهان و فارس گفت: تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.