کاندیداهای مورد نظر سه حزب شاخص اصلاح طلب برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده مشخص شدند.

به گزارش افتونیوز به نقل از اصلاحات پرس از منابع نزدیک به سه حزب مطرح اصلاح طلب حاکی از این است که این احزاب در انتخاب نامزد مورد نظر خود به جمع بندی رسیده اند.

گویا گزینه مورد نظر حزب اتحاد ملت دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران است و از میان گزینه های مطرح شده در حزب، ظفرقندی توانسته نظر اکثریت را جلب کند‌‌.

محمدرضا ظفرقندی، فوق تخصص جراحی عروق و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تهران است. وی از ۳ اسفند ۱۳۹۷ رئیس سازمان نظام پزشکی ایران می‌باشد.

ظفرقندی از فعالان اصلاح طلبان در جامعه علوم پزشکی و از مسئولین انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران است.

حزب کارگزاران سازندگی نیز پس از بررسی گزینه های متعدد در نهایت محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کرده است.

محسن هاشمی ۱۳ سال ریاست هیئت‌مدیره و مدیرعاملی شرکت متروی تهران را بر عهده داشته‌است. وی در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به عنوان نفر اول لیست امید از طرف اصلاح‌طلبان معرفی شد و به عنوان نفر اول پیروز انتخابات شد.

محسن بزرگ‌ترین پسر مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور اسبق و نماینده و رئیس سابق مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

حزب اعتماد ملی نیز محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران را به عنوان گزینه برای انتخابات ریاست جمهوری در نظر دارد.

محمدعلی افشانی سیاستمدار اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است. افشانی در دولت یازدهم ،استاندار فارس و در دولت دوازدهم پیش از سمت شهردار تهران، معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود.

افشانی بعد از استعفای محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران، به عنوان شهردار منتخب شورای شهر تهران انتخاب شد.

البته افشانی پس از اجرایی شدن قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در ۱۳۹۷ به ناچار از شهرداری تهران کناره گرفت.

علاوه بر اسامی فوق که مد نظر احزاب شاخص اصلاح طلب هستند افرادی چون سید حسن خمینی، جواد ظریف، اسحاق جهانگیری، محمدرضا عارف و مسعود پزشکیان نیز به عنوان نامزدهای اصلاح طلب در افکار عمومی مطرح هستند.