به گزارش اَفتونیوز از گچساران، امین رضایی معاونت شبکه بهداشت گچساران گفت: به علت نزدیکی و ترددهای متعدد از خوزستان به گچساران، الگوی بیماری زایی در شهرستان ما بیش از آنکه مشابه سایر نقاط استان باشد به استان خوزستان شباهت دارد. لذا قرمز شدن وضعیت گچساران و ورود کرونای بریتانیایی به شهرستان مان از طریق خوزستان از مهم ترین نگرانی های این روزهای ماست.

وی در ادامه از اعزام تیم های سیار به پتروشیمی، ترمینال، فرودگاه، بیمارستان ها و شرکت های پر جمعیت گفت که در آن ها روزانه و به طور فعال کار بیمار یابی انجام می گیرد.

این مدیر حوزه درمان با انتقاد شدید از شهرداری گفت هر گاه عدم همکاری این سازمان گوشزد می شود برخی ها سعی دارند خیلی سریع آن را سیاسی قلمداد کنند در حالیکه شهرداری ها بر اساس قوانین موجود موظف هستند ده درصد از درآمد سالیانه خود را در زمینه کمک به بهداشت و با استفاده از نظرات فنی این اداره هزینه نمایند و متاسفانه شهرداری در زمینه مبارزه با کرونا عملکرد و تعامل خاصی نداشته و به بسیاری از مصوبات پایبند نیست‌.

رضایی که در این جلسه صحبت پر حرارتی داشت در ادامه گفت: کادر بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی در حال تلاش و از مدیر این مجموعه تا محیطی ترین کارشناسان و نیروهای این شبکه در حال تلاش شبانه روزی هستند. ولی متاسفانه در بازدیدهای انجام گرفته برخی ادارات از اجرای پروتکل های بهداشتی امتناع ورزیده که در این خصوص نامه نگاری ها به منظور تذکر جدی به روسای این ادارات انجام گرفته است.

این مسئول شهرستانی در پایان به ارائه راهکارهایی علمی در خصوص مبارزه با این بیماری پرداخت که مورد توجه حاضرین قرار گرفت که در نهایت مصوب گردید شهرداری همکاری بیشتری در خصوص اطلاع رسانی، نصب بنر، کنترل آرامستان و شرکت در جلسات بهداشت و درمان داشته باشد. همچنین مقرر گردید میراث فرهنگی برنامه ریزی لازم جهت مسدود کردن نقاط گردشگری پر تردد و باغ های غیر مجاز را در دستور کار قرار دهد. راه اندازی هر چه سریع تر کمربندی و بستن ورودی شهرستان به خصوص از سمت خوزستان از دیگر تصمیمات مهم این جلسه بود.