افتونیوز – سید رحمان وفانژاد: ساکنین شهر زیبای سی سخت سالها زحمت کشیدند تا بتوانند در خانه‌ای ساکن شوند و بعضاً پس انداز دو دهه زحمت آنها منتهی به ساخت سرپناهی یرای زندگیشان شد که زلزله بیست و نهم بهمن امسال سالها زحمتشان را در آوار خانه‌هایشان دفن نمود. مادران و پدرانی که می‌دانند دیگر خانه‌ای ندارند ولی دل کندن از یادگار سالها عرق ریختن بشدت سخت است تا جاییکه اشک آنها بغض هر بیننده‌ای را می‌شکند ولی در برابر قضا و قدر چه توان گفت؟ تداعی صحنه‌هایی از شعر؛

بنی‌آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی به‌درد آورَد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار

را می‌توان در شهرستان دنا مشاهده کرد. جوانان امدادگر، گروه‌های مختلف جهادی در تمام حوزه‌های خدماتی، طلاب جهادگر غیر بومی، بسیجیان، شهرداری‌ها، نهادهای خیریه، بنیاد مسکن، دستگاه‌های خدمات رسان، ادارات دولتی و سازمانهای خصولتی، فرماندار، دادستانی، نیروی انتظامی، دادگستری، سپاه پاسداران نماینده ولی فقیه، معاونین استاندار، استاندار، وزراء و مقامات کشوری و مهمتر از همه مردم خوب و میهمان نواز سی سخت در بدترین شرایط بازهم حامیان خود را از یاد نبردند و حتی به صرف چای، میزبانی خود را از یاد نبردند. صحنه‌های غم انگیز و تأسف باری در این زلزله وجود دارد که لازم است از تداومش جلوگیری شود و سعی کنیم موجب آلام مردم زلزله زده دنا باشیم و برای تسویه حسابهای سیاسی هنوز زمان فرا نرسیده است. تا انتخابات ۱۴۰۰ قریب به چهار ماه زمان داریم و امروز نباید تریبونها و ائتلافهای مخالفین دولت براحتی به بهانه کار فرهنگی سراغ مردم غمگین شهرستان بروند و با ایجاد جو روانی حاضر شوند خدمات چند روز اخیر دولت که بخشی از حاکمیت محسوب می‌شود را نادیده بگیرند.

یقیناً در انجام خدمات کاستی‌هایی بوده که روز به روز مرتفع می‌گردد و با اتمام عملیات اسکان اضطراری باید بازسازی را بدون هر گونه سیاسی کاری شروع نماییم. امروز که استاندار، معاونین، کلیه عوامل مجموعه مدیریت بحران وابسته به دولت با حمایت تمام قد سپاه پاسداران، بسیج مردمی، نیروی انتظامی و نظامی برای خدمتی بی منت پای کار هستند، تفرقه و تخریب دولت آب به آسیاب دشمن ریختن نیست؟ صحنه‌های زیبای همت نوجوانان و جوانان با هر نوع نگرش سیاسی را در این زلزله مخدوش نکنید و برای انتخابات آتی صبور باشید.