مدیر محترم پایگاه خبری تحلیلی آفتو خبر

با سلام

احتراماعطف به خبر شماره ۷۳۹۲۹ مورخ ۴ اسفند ۱۳۹۹ساعت ۱۸:۵۵ پایگاه آفتو خبر

در خصوص ۱-گلایه کشاورزان از نبود کود شیمیایی وخرید در بازار آزاد به قیمت ۱۵۰تا۲۰۰هزارتومان ۲-توزیع نامناسب وغیرعادلانه کود شیمیایی ۳-عدم کشت زمین ویا کشت نصف زمین ها توسط کشاورزان به علت کمبود کود شیمیایی ۴- چرایی عدم نظارت نهادهای نظارتی جهت توزیع عادلانه وجلوگیری از دلالی در این حوزه.

در این راستا لازم میدانم موارد ذیل را تحت عنوان جوابیه به متن نگارش شده که سراسر کذب و خالی از واقعیت است محضرتان تقدیم نمایم. خواهشمند است دستور فرمائید حسب قوانین حاکم بر مطبوعات و رسالت ذاتی آن سایت وزین نسبت به درج جوابیه این سازمان متناسب با ضوابط و مقررات اقدام نمایند، پیشاپیش از اقدام شایسته جنابعالی در این خصوص تقدیر و تشکر بعمل می آید.

۱- از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی شفافیت بخشی در خدمت رسانی به مردم وانجام خدمت صادقانه مخصوصا در مناطق محروم وکمتر برخوردار میباشد که با توجه به فراهم شدن بسیاری از امکانات به لطف نظام ودولت جمهوری اسلامی اکنون شاهد این موضوع هستیم که تمام کشاورزان در دور افتاده ترین روستاها حداقل یک کارشناس خبره جهت پاسخگویی به دغدغه های آنها در حوزه کشاورزی(زراعت،باغبانی،دام،شیلاتو…) فعالیت مینماید به طوری که در هر جای این مملکت مراجعه کند وکد ملی خود را در اختیار جهاد کشاورزی یا مراجع نظارتی قرار دهد امکان دسترسی به کارشناس پاسخگو ونوع فعالیت و میزان کشت و سطح مزارع نامبرده قابل دسترسی است. با این شرایط امکان دسترسی و پاسخگویی به مشکلات هر کشاورز در هر شرایط در هر لحظه برای یک کارشناس در قالب اطلاعات جامع پهنه بندی فراهم گردیده است.

۲- بخش کشاورزی چون رابطه مستقیم با تولید محصولات استراتژیک و قوت غذایی غالب مردم جامعه دارد و این حوزه بخش اعظمی از اشتغال جامعه بخصوص مردم زحمتکش لوداب که بالغ بر ۷۰ درصد نسبت به کشت محصولات کشاورزی اقدام مینمایند را در بر میگیرد و هر ساله توسط کارشناسان جهت بررسی قطعات زراعی وباغی و… طرح کنترل میدانی صورت گرفته وپیش بینی تولید ات کشاورزی ودر نهایت ثبت تولیدات قطعی هر بهره بردار جهت مدیران استانی و وزارت جهاد کشاورزی برای تصمیم گیری های کلان ارسال میگردد.

۳- نهاده های کشاورزی مستقیما زیر نظر کارشناس پهنه ومسئول مرکز و با صدور حواله توزیع میگردد که در زمینه کود شیمیایی سوپر فسفات یک مشکل سراسری و استانی بوده و فقط مختص بخش لوداب نبوده (به علت قیمت بالا کشاورز مایل به خرید نیست) ولی کود اوره با توجه به نیاز تاکنون مقدار ۵۵۰ تن وارد بخش شده و۱۰۰تن خریداری گردیده که در حال حمل به منطقه است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش۲۰درصدی در توزیع این نهاده مواج هستیم.در هنگام حمل محموله کود به منطقه سهمیه در سابقه کارگزار در سامانه توزیع نهاده ثبت که نهایتا پس از توزیع طبق حواله های صادر شده در همان سامانه توسط کارگزار طبق تسوبه حساب مرکز جهاد کشاورزی، تسویه نهایی با درج کد ملی و تلفن و کلیه مشخصات بهره برداران دریافت کننده نهاده صورت میگیرد که توسط نهادهای نظارتی قابل رصد و کنترل و راستی آزمایی میباشد.

با توجه به همکاری بی سابقه مدیریت محترم شهرستان در تامین این نهاده در بخش لوداب همین جا از زحمات ایشان و سایر همکاران تشکر مینماییم.

۴-در سالیان گذشته با توجه به روند معیوب توزیع کود بر اساس خود اظهاری زمینه ایجاد توقعات بی جا برای برخی افراد سود جوء و محتکر فراهم گردیده بود که با روند اجرای طرح کاداستر و نقشه برداری اراضی و کنترل ماهواره ای سطوح زیر کشت و تشکیل بانک آماری اطلاعات که در حال بروز رسانی میباشد عملا حرکت به سمت یک روند هوشمند کنترل و رصد اطلاعات کشاورزی میباشید که دست سودجویان و محتکران در این عرصه کوتاه خواهد شد .در این زمینه گاها چند شخص سودجوء با سیاه نمایی نباید کار عظیم و زحمات یک گروه جوان و پای کار را زیر سوال ببرد.

و می طلبد خبرگزاری ها قبل از انعکاس برخی اخبار من باب صحت و سقم آن با مسئولین مربوطه پیگیری های لازم را مینمودند و اظهار و نظرهای آنها را دریافت میکردند و در صورت متقاعد کننده نبودن گزارشات نسبت به انعکاس موضوع می پرداختند.

لذا این مدیریت ضمن تکذیب این اخبار آمادگی لازم جهت پاسخگویی در این راستا را دارد و توقع است که رسانه به عنوان چشم بینای جامعه با تحلیل صحیح موضوعات و کنکاش لازم، در مورد موضوع از طریق مسئولین ذیربط ، تمام جوانب آن را بررسی و در راستای اعتماد عمومی گام برداریم.

《مرکز جهاد کشاورزی لوداب》