اَفتونیوز _ صیاد خردمند : روز حوادث تلخی مانند زلزله هرچند با خرابی و ویرانی همراه است اما حس بشردوستانه و نوع دوستی ازغم این درد می کاهد و مردم شهر سی سخت ثابت می کند که در التیام درد شان همه ایران از یکدیگر پیشی می گیرند.
صحنه هایی که پس از زلزله سی سخت شاهد آن بوده ایم زیبا و تکرار نشدنی بود.دوباره آهنگ همدلی نواخته شد و مردم مهرورز این روزها اجازه تنهایی و غم را به سی سختی ها ندادند اما استان لرستان در این میان یکی از پیش تاز ها بودند و کاروانی از طرف خیرین و مردم این استان به سوی سی سخت روانه شد.

علی دولتشاهی در گفت و گوی تلفنی گفت : بنده در ماههای اخیر بواسطه رهایی (مجید بیژنی) از اعدام و حضور در شهر دهدشت و روستای بی منجگان مورد لطف و مهِر مردم استان کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفتم و هیچ گاه علاقه و محبت این عزیزان را فراموش نمیکنم و این آشنایی روز به روز بیشتر شد تا متاسفانه حادثه دردناک زلزله سی سخت رخ داد و ما بعنوان یک ایرانی و برادر لر وظیفه انسانی و اخلاقی خود میدانستیم که کمک کوچکی به این مردم کنیم و انشالله با نظم و بررسی نیاز سنجی مردم این شهر کمک ها تداوم خواهد داشت.

یاسر خورشیدوند مسول کاروان استان لرستان در گفت و گویی عنوان کرد ما امروز وظیفه داشتیم کاروان کمک های مردمی استان لرستان را به شهر سی سخت برسانیم.
وی در ادامه افزود : این کمک ها چند بخش بودند
دکتر علی دولتشاهی ۵ ماشین موادغذایی، وسایل گرمایشی، لوازم بهداشتی را اهدا کردند و این کمک ها تحویل اداره هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد داده شدند.
بخش دیگر کمک ها تعداد ۵۰۰ عدد پتو و ۵۰۰ عدد بالشت اهدائی باشگاه خیبر خرم آباد بود و در نهایت کمپین(دست براری) جمع آوری کمک های مردمی بود.
نکته قابل ذکر دیگر، این است که این هدیه کوچک جبران زحمانی است که مردم سی سخت در زمان سیل لرستان و پُل دختر کشیدند یک محموله کمک از شهرستان سی سخت به لرستان آمد، ما میدانستیم این شهر از هم تباران مان هستند ولی نمی دانستیم یک شهر کوچک ۷ یا ۸ هزار نفری هستند.
وی در پایان افزود : دکتر عبدی مدیرعامل باشگاه خیبر خرم آباد پیشنهاد جالبی دادند و عنوان کردند ما مایل هستیم یک دیدار تدارکاتی بین منتخب سی سخت و خیبر خرم آباد برگزار شود و چهره های ورزشی ملی در این مسابقه حضور داشته باشند و درآمد جمع آوری شده را به زلزله زدگان شهر سی سخت اهدا شود.
مهدی پازوکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان که در مناطق زلزله زده حضور پیدا کرده بود در طی گفت و گویی عنوان کرد : ما از خبر زلزله سی سخت متاثر و نگران شدیم وخسارت های در این شهر حادث شد که نیاز به کمک رسانی بود و خیرین استان لرستان دکتر علی دولتشاهی و همچنین آقایان نعمتی و دهستانی در این مسیر کمک های ارزنده ای کردند.
وی در ادامه گفت : با دستور استاندار لرستان جناب دکتر خادمی کمک های جمع آوری شده سازمان دهی شد و در قالب یک کاروان ارسال شد.
این مدیر خرم آبادی افزود : امروز در شهر سی سخت در کنار مدیرکل بحران استان کهگیلویه و بویراحمد حضور پیدا کردیم و در جزئیات مشکلات و مسائل قرار گرفتیم.

آدرس صفحه اینستاگرامی دکتر علی دولتشاهی:
@dr.alidolatshahi

گزارش و عکس : صیاد خردمند