حجت الاسلام محمدطاها مهری افزود: از همان ساعات اولیه که حادثه زلزله اتفاق افتاد با توجه به اینکه جامعه هدف ما قشر آسیب پذیر و مددجویان بودند رئیس کمیته امداد کشور دستورات لازم را صادر کرده و نماینده ما در استان که متشکل از مدیر کل کمیته امداد و معاونین و سایر همکاران هستند در سی سخت حضور پیدا کردند و به شناسایی افرداد و خانواده های آسیب دیده پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: کمک های بلاعوض برای اسکان دائم به مددجویان کمیته امداد در سی سخت پرداخت می شود و خانواده هایی که به طور کلی منازل آنها تخریب شده و نیاز به اسکان موقت دارند چه در سی سخت و چه در شهر یاسوج، آمادگی کمک برای پرداخت اجاره ماهانه محل اسکان موقت آنها را داریم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم که ۹۰۰ خانواده مددجو در زلزله اخیر سی سخت تحت تاثیر زلزله آسیب دیده اند، اسکان موقت خانواده ها شروع شد، با توجه به ارزیابی های صورت گرفته، تعدادی مددجویان منازلشان به طور کلی تخریب شده و تعدادی نیز نیاز به ترمیم دارد.
مهری در بخش دیگری از سخنان خود درباره زکات، اظهار داشت: در بحث زکات طبق قانون مصوب کشور ۱۱ نهاد، سازمان و وزارتخانه جزو شورای عالی زکات هستند و نماینده ولی فقیه به عنوان رئیس شورای عالی زکات، ریاست امداد کشور به عنوان قایم مقام و دبیرخانه زکات کشور نیز در کمیته امداد امام (ره) مستقر است.
وی ادامه داد: کمیته امداد در کشور وظیفه جمع آوری و مصرف زکات را بر عهده دارد و متناسب با آن در مناطق کوچکتر شورای زکات فعالیت می کند.
مدیر کل امور اجرایی زکات کشور افزود: طی ۱۱ ماه سال جاری قریب به ۱۲۰۰ میلیارد تومان زکات مردم در سراسر کشور توسط دبیرخانه شورای زکات جمع آوری شد.
وی اضافه کرد: مردم متدین استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در ۱۱ ماهه سال قریب به ۱۷ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند که این مبلغ تحت نظر شورا در موارد مختلفی از جمله احداث مسکن، کمک هزینه درمان و تحصیل، تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان غیرعمد و همچنین مشکلات معیشتی مددجویان و پروژه های عام المنفعه مثل خانه های بهداشت، کتابخانه و پل هزینه شد.
مهری در پایان اذعان داشت: متاسفانه بحث زکات هنوز در کشور به طور کامل جانیفتاده و طبق پیام مقام معظم رهبری که فرمودند “مسئولان نظام بخاطر کم کاری در بحث زکات باید به عفو الهی پناه ببرند”، همگان باید به رسالت خود جهت ترویج و تبلیغ امر زکات تلاش کنیم، مخصوصا اصحاب رسانه انتظار داریم در این باره کوتاهی نکنند.