به گزارش اَفتونیوز به نقل از فارس، حسین کلانتری در نشست استانی ستادی کرونای کهگیلویه و بویراحمد شهادت دکتر زارعی را نمونه ایثار و فداکاری و خدمت بی ریا و صادقانه دانست و گفت: امیدواریم با شهادت این پزشک که جان خود را فدای سلامت مردم کرد مردم نیز پیام سلامت را به درستی درک کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خواستار تعطیل شدن اصناف نیستیم اما باید صنوفی که فاصله گذاری اجتماعی و ماسک را رعایت نمی‌کنند، بیان کرد: سازمان صنعت معدن و تعزیرات و امور صنفی وضعیت اصناف را کنترل کنند با توجه به اینکه نزدیک ایام عید نوروز هستیم باید تلاش کنیم تا رعایت دستورالعمل های بهداشتی بهتر از قبل کنترل شود تا مردم نسبت به سال گذشته عید بهتری را سپری کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های کهگیلویه و گچساران نارنجی و در معرض خطر هستند، گفت: باید تلاش کنیم تا شهرستان‌های نارنجی به قرمز و شهرستان‌های زرد به نارنجی کشیده نشود

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه بیش از از ۲ هزار و ۶۹ نفر از کادر پزشکی و درمانی استان به ویروس کرونا مبتلا شدند، گفت: شهرستان کهگیلویه گچساران نارنجی و بقیه شهرستان‌ها نیز رد هستند ۱۳۰۶ نمونه دیروز ثبت شده که نود و هشت مورد آن مثبت بوده است از این تعداد بویراحمد ۳۵ نفر کهگیلویه ۲۵ نفر و گچساران ۱۸ نفر در رده اول تا سوم قرار گرفتند.

پرویز یزدان‌پناه با بیان اینکه تا‌کنون مورد جدیدی از ویروس کرونا انگلیسی مشاهده نشده است افزود: بیماری که همه علائم آن را دارد با وجود اینکه تست pcr آن منفی بوده در قرنطینه است چرا که علائمی مشابه این ویروس دارد.

همچنین معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: در دو هفته گذشته مراجعات به درمانگاه‌ها و کلینیک ها و مراکز درمانی نیز دو درصد افزایش یافته است

محمدمهدی دانشی عنوان کرد : رعایت دستورالعمل های بهداشتی ۹۳ درصد بود در حالی که هفته گذشته به ۷۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

در پایان سرهنگ سعید برومند‌زاده معاون هماهنگی و اجرایی سپاه گفت: به ازای هر نفر که تست سریع از آنها گرفته می‌شود و تست آنها مثبت است ۲۰ نفر از افراد خانواده از آنها نیز تست گرفته می‌شود.

وی عنوان کرد: از فردا ورودی شهرها تست گیری از مسافران و کسانی که وارد شهرها می شوند شروع و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.