دکتر محمد زارع، متخصص داخلی بیمارستان شهید جلیل یاسوج، حدود یک هفته پیش به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شد که سرانجام در راه خدمت به شهادت رسید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد دلیل ابتلای این پزشک خوشنام بویراحمدی به ویروس کرونای انگلیسی را مداوای یک بیمار مبتلای به این ویروس توسط وی عنوان کرد. دبیر ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه یک بیمار که به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا شده بود توسط دکتر زارع درحال مداوا بود که ایشان نیز در زمان درمان گرفتار این ویروس کُشنده شد. دکتر زارع از ابتدای شیوع ویروس در بیمارستان شهید جلیل یاسوج به مداوای بیماران مشغول بود که بعد از یک سال تلاش و مجاهدت و ایثار، ابدی شد. این پزشک متخصص اولین شهید راه خدمت استان کهگیلویه و بویراحمد است که با این ویروس جهش یافته انگلیسی جان خود را از دست داد ‌و خانواده و استان را در سوگ فرو برد. مراسم تشییع این انسان فداکار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جلوی بیمارستان شهید جلیل یاسوج برگزار و پیکر ایشان در زادگاه‌شان به خاک سپرده شد. گفتنی است تاکنون ۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان کهگیلویه و بویراحمد فوت کرده‌‌اند. در مناطقی از کشورمان که ارتباطات اجتماعی و فامیلی بیشتری وجود دارد، احتمال ابتلای افراد بیشتر است و به همین دلیل باید رعایت بیشتر و مراقبت دقیقی صورت گیرد. در فضای مجازی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خاطره فداکاری‌ها و تلاش‌های این پزشک متعهد و محبوب را به خصوص برای خدمت بی‌وقفه در یک سال گذشته گرامی داشتند. با درگذشت این پزشک، باز این پرسش بسیار تکراری این روزها پیش می‌آید که چرا کادر درمان که به شکل مستقیم با بیماران مبتلا ارتباط دارند هر چه زودتر واکسینه نمی‌شوند؟!

 

پیام تسلیت دو تشکل پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در پی درگذشت دکتر محمد زارع:

*********************************

بسم رب الشهداء والصدیقین

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

انالله و انا الیه راجعون

شکوه و سربلندی ملت ایران مرهون مجاهدت دلیرمردانی است که در مکتب انسان ساز ، درس عشق، ایثار و خدمت آموختند؛ مردانی که با دل بریدن از تمامی تعلقات به دعوتگاه یار شتافتند و برگ برگ دفتر هستی را با نام و یاد خود جلوه‌ای دیگر بخشیدند.

باور خبر شهادت خادم و دلسوز عرصه سلامت دکتر محمد زارعی متخصص داخلی شاغل در بیمارستان های شهرمان ، در این روزهایی که ویروس کرونا مردم را در تنگنا قرار داده است بسیار سخت است اندوه این مصیبت بزرگ بر دوش جامعه پزشکی تا ابد سنگینی خواهد کرد .

عروج ملکوتی اولین شهید جامعه سلامت استان را به خانواده این شهید بزرگوار، دوستان و همسنگرانش تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و علو درجات و غفران و رحمت الهی را برایشان مسئلت می‌نمایم.

باشد که با همت و تدبیر مسئولین مرتبط ،اقدامات لازم جهت اجرای واکسیناسیون کادر درمان و نیازمندان تسریع گردد تا آلام و مصائب جامعه پزشکی کاهش یابد .

دکتر سیده رقیه پناهی
رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان بویراحمد

**********************

*«انا لله و انا الیه راجعون»*

جامعه علوم پزشکی استان، امروز سوگوار پزشک با اخلاق و دلسوزی است که عمر گرانبهای خود را صرف سلامتی و بهبود احوال فرزندان این سرزمین نمود و خدمات ارزشمندی برای نظام سلامت استان به یادگار گذاشت.
شهید دکتر محمد زارعی در کسوت یک متخصص داخلی برای سلامت مردمان این خطه،خدمات پزشکی ماندگاری از خود به جای گذاشت و بی شک مردمان شریف استان، تا ابد قدردان زحمات بی منت این طبیب با اخلاق و مردم دار خواهند بود.

شهادت این پزشک ممتاز را خدمت خانواده محترم ایشان و جامعه پزشکی استان تبریک و تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن شهید والامقام، علوّ درجات و رحمت واسعه‌ی الهی و برای بازماندگان، صبر و شکیبایی در تحمل این مصیبت را مسألت داریم.

یاد مردان بزرگی همچون شهید دکتر محمد زارع تا ابد بر تارک این مرز و بوم جاودان خواهد ماند.

« انجمن ‌اسلامی جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد»