دکتر غلامیان در هفتاد و دومین جلسه ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان، از شروع احتمالی پیک خطرناک بیماری در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران در این جلسه گفت: امروز وضعیت استان خوزستان وخیم شده است و همان گونه که بار ها تذکر داده ایم، شهرستان ما در زمینه بیماری کرونا الگویی مشابه با خوزستان دارد و این موضوع به شدت ما را نگران کرده است.

غلامیان در این جلسه تاکید کرد که هیچ گونه تمایلی به تعطیلی صنوف نداریم؛ اما در صورتی که امروز اداره صمت بر اساس دستورالعمل کشوری همت به کنترل و محدودیت مشاغل سطح ۳ و ۴ نداشته باشد در آینده نه چندان دور ممکن است مجبور به تعطیلی صنوف سطح ۲ و غالب بازار شویم.

دکتر آرین غلامیان ضمن اشاره به آمار کلی نمونه گیری از ابتدا تا کنون، عملکرد یک هفته گذشته شبکه بهداشت را بدین گونه تشریح کرد که در هفته گذشته تا کنون قریب به ۱۵۰۰ تست و بیش از ۵۰۰ بازدید انجام گرفته که با تشکیل چند تیم سیار کانون های خطر همچون فرودگاه، ترمینال، فروشگاه های بزرگ، پمپ بنزین و کمپ های پر تردد به طور روزانه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

یکی از مصوبات این جلسه به پیشنهاد شبکه بهداشت و درمان، و تاکید فرماندار افزایش گشت های مشترک و به طور فشرده بود که بلافاصله بعد از این جلسه، تیم مدیریتی و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در قالب گشت ضربت در سطح شهرستان مانور ماشین برگزار نموده و به پایش و ارزیابی بهداشتی سطح بازار پرداختند.

دکتر غلامیان که به عنوان سرگروه اصلی تیم های بازرسی در این گشت مشترک حضور داشت در حاشیه این بازدید گفت: یکی از برنامه های جدی شبکه بهداشت در خصوص مبارزه با بیماری کرونا، علاوه بر بیماریابی و نمونه‌ گیری، پایش های بهداشتیِ روزانه از بازار و صنوف مختلف می باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تشکر ویژه از نیروی انتظامی (اماکن)، تعزیرات، اداره صمت و هلال احمر که در این گشت مشترک حضور داشتند هدف اصلی از این طرح را افزایش حساسیت در جامعه، پایش بهداشتی از اصناف و برخورد با متخلفین بهداشتی و تهدید کننده سلامت مردم عنوان کرد.

غلامیان در پایان ضمن تاکید بر ادامه طرح گشت های مشترک و افزایش تلاش برای بیماریابی و نمونه گیری در شهرستان از همه مردم خواست تا رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند چرا که شهرستان در آستانه وضعیت فاجعه باری قرار گرفته است.