به گزارش اَفتونیوز، سرهنگ روح الله شهبازی پور، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: خانمی با مراجعه به این پلیس و ارائه مرجوعه قضایی خود اظهار داشت که صفحه جعلی با اسم و مشخصات وی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام در حال فعالیت است و خواستار پیگیری و شناسایی صفحه اینستاگرامی مورد نظر شد.

این مقام انتظامی افزود: طی تحقیقات اولیه شاکیه اظهار داشت شخصی ناشناس با نام و عکس وی اقدام به ایجاد صفحه ای در اینستاگرام نموده است که عکس های خصوصی وی در این صفحه قرار داده شده و باعث هتک ‌حیثیت در بین همکاران و آشنایانش شده است، لذا موضوع پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به اداره پلیس تحویل داده شد.

رییس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از حضور متهم در اداره پلیس و بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این فرد در گذشته خواستگار شاکیه بوده و بعد از جدایی از وی برای گرفتن انتقام دست به این عمل مجرمانه زده است.

این مقام انتظامی از ارجاع این پرونده به دادسرا خبر داد و به کاربران هشدار داد: در شبکه‌های اجتماعی مراقب رفتار آنلاین خود باشند و از روی سرگرمی و یا انتقام جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت نکنند، زیرا همانطور که بار‌ها گفته شده است، مزاحمت در فضای سایبری جرم است و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد می‌شود.

سرهنگ شهبازی پور از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.