رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند ابتلای به کرونا در شهرستان گچساران نگران ‌کننده است.

به گزارش افتونیوز به نقل از مهر، پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز، یکهزار و ۱۲۸ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج داشتیم که حدود ۱۳ درصد موارد مثبت بود.

وی با بیان اینکه بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران، بهمئی، بویراحمد و کهگیلویه به ثبت رسید، ابراز داشت: روند افزایشی موارد ابتلاء در گچساران نگران کننده بوده و باید نظارت بیشتری بر اصناف و ادارات انجام شود.

یزدان پناه افزود: همچنین باید محدودیت‌های شهر نارنجی رعایت شده و از ورود اتومبیل‌های غیر بومی به این شهرستان کاملاً جلوگیری شود.

یزدان پناه تصریح کرد: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شهرستان بهمئی نیز طی دو هفته گذشته بسیار بالا بوده و نگران کننده است. البته بیشترین موارد نمونه گیری در این شهرستان انجام گرفته و نشان دهنده بیماریابی مطلوب بوده و نیازمند احتیاط بیشتری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۷۸ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری است، گفت: ۵۷ نفر از بیماران مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۵ هزار و ۶۲۵ مورد گزارش شده است.