فرماندار بویراحمد گفت: در انتخاب اعضای هیئت اجرایی انتخابات بویراحمد فرایند قانونی طی شده و از همه جریانهای سیاسی در این هیئت حضور دارند.

مجید احمدی در نشست خبری با رسانه ها گفت: یکی از معظل‌ها و آسیبهای انتخابات در استان مسایل قومی است. اگر به سمتی برویم که جریانهای سیاسی کار سیاسی خود را به نحو احسن انجام بدهند مسایل قومی کمرنگ می شود.

وی ادامه داد: در استان بیش از آنکه نگاه سیاسی غالب باشد نگاه قومیتی حاکم هست و طبیعتا آسیبهای خاص خود را دارد.

فرماندار بویراحمد در تشریح فرایند معرفی اعضای هیئت اجرایی در بویراحمد گفت: ۳۰ نفر از معتمدان مردمی معرفی شدند که نهایتا ۲۴نفر از سوی هییت نظارت شورای نگهبان و هییت نظارت مجلس شورای اسلامی تایید شد و پس از انتخاباتی که بین این افراد انجام گرفت تعداد ۸ نفر که بیشترین رای را آوردند به عنوان هییت اجرایی معرفی شدند. اصرار دارم که اسامی افراد این لیست ۳۰ نفره منتشر شود که مشخص هست از افراد باسابقه و باتجربه استفاده شده و این افراد دارای تجربه قبلی در برگزاری انتخابات داشتند و از همه جریانهای سیاسی و قومی و همگی افراد موجهی هستند.

وی بیان داشت: عادت دارم که در کارها مشورت می کنم. با بزرگان و سیاسون استان و خود اعضای نظارتین مشورت شد و این لیست انتخاب شد. بعد از رای گیری، عده ای معترض بودند که طبیعی هست چون عده ای رای نیاوردند.

احمدی گفت: هیچ چیز برای من و استاندار و دیگر اعضای انتخابات مهم تر از برگزاری سالم انتخابات نیست چون باید پاسخگو باشیم. وامدار هیچ طیف و شخص و جریانی نیستم. بر اساس دستور وتاکید استاندار برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات تلاش می کنم و به هیچ قیمتی حاضر به خیانت به رای مردم نیستم.

فرماندار بویراحمد تاکید کرد: فرایند قانونی مشخص طی شد و عده ای رای نیاوردند و برخی فشار می آوردند که فلانی باید باشد اما من زیر بار نرفتم. به هیچ عنوان و به هیچ کس باج نخواهم داد. در اکثر انتخابات این استان مسایل و مشکلاتی بوجود می آمد اما در انتخابات سال ۹۸ چنان انتخابات با سلامت کامل برگزار شد که حتی برای وزارت کشور نیز قابل باور نبود. هیچ وقت دینم را به دنیای دیگری نمیفروشم.

احمدی تصریح کرد: دنبال انتخابات سالم هستیم. اعتماد مردم در برگزاری بی طرفانه انتخابات قبلی جلب شد. بالاترین مشارکت را داشتیم. استاندار و معاون سیاسی سابقه خوبی در برگزاری انتخابات دارند و آن چیزی که مهم هست برگزاری انتخابات سالم در یک فرایند دموکراتیک باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۱۲۰ نفر برای حضور در رقابت انتخاباتی شورای شهر یاسوج نام نویسی کرده اند.
احمدی بیان داشت: در مجموع در شهرهای بویراحمد ۱۷۷ نفر کل ثبت نام بوده، که ۱۲۰ نفر مربوط به شهر یاسوج، ۲۳ نفر مادوان، ۱۱ نفر چیتاب و ۲۲ نفر از گراب ثبت نام کردند و از این تعداد ۱۳ نفر خانم هستند که دو نفر از آنها هنوز تایید نهایی نشده اند.

در روزهای گذشته انتقاداتی نسبت به ترکیب اعضای هیئت اجرایی انتخابات بویراحمد صورت گرفته بود. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب بیانیه ای در انتقاد و اعتراض به این ترکیب منتشر کرد و از وزیر کشور و استاندار خواسته اند این ترکیب ترمیم شود.

ایلنا خبرگزاری کار ایران نیز در مطلبی، ترکیب هییت اجرایی را از جریان ندای وحدت طیف حامی نماینده بویراحمد عنوان کرده بود.

اسامی ۳۰ نفر از معتمدان و ترکیب نهایی به شرح زیر است:
آقایان: البرز اعتمادزاده، اله رضا محمدی نیک، امیر انصاری پور، امین الله خردمند، جهانگیر هدایتی، حسین لایقی، رحمان فاضلی، سجاد بهرامی، سعید برهانی، سیاوش بهمنی، سیدقدرت موسوی ارشد، سیدمرتضی رمضانی مهریان، سیدناصر سلیمانی مهریان، صدرالدین عبدالهی منصورخانی، صفدرمحمدی، عبدالحسین لطیفی، علی رستاخیز، علی سینایی، علی کمالی پناه، فردین امیری، قدرت الله جهاندیده، کیان دهرابپور، محمد تاجران، محمدرضا شریعتی، مذکور سادات فرجی، منصور صفرپور، هادی ولایتی، هجیر حجتی، همایون ازراش، و خانم محبوبه باقری.
سیاوش بهمنی، علی کمالی پناه، علی سینایی، هادی ولایتی، حسین لایقی، صدر الدین عبدالهی، کیان دهراب‌پور، هجیر حجتی و سید مرتضی رمضانی به عنوان اعضای اصلی هیئت اجرایی شهرستان بویراحمد انتخاب شدند.