اَفتونیوز _ سال ۹۹ مملو از اتفاقات و حوادث مختلف در فضای سیاسی و اجتماعی استان بود که بصور گذری مرور می کنیم.

بلایای طبیعی

آتش سوزی گستر جنگل های زاگرس در تابستان یکی از مخاطره های جدی طبیعی در استان بود. تا جائیکه صدای سوختن خائیز را دنیا شنید.

یک جوان برومند(البرز زارعی) نیز در راه حراست از این طبیعت خدادادی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این پایان کار نبود، زلزله شدید ۵.۶ ریشتری در سی سخت هم موجب خسارت به بیش از ۲۰۰۰ خانه شد.

تغییرات مدیریتی

خداحافظی عزیز فیلی؛ معاون عمرانی استاندار، رفتن سلحشور از سازمان مدیریت و بازنشستگی پاسره مدیرعامل آبفای استان از مهمترین تغییرات مدیریتی در این سال بود.
فرماندار بویراحمد، گچساران و دهدشت هم تغییر کردند آن هم با حاشیه زشت و عجیب و عدم اطلاع و برنامه ریزی درست برای یک خداحافظی آبرومند که موجب انتقادات فراوانی به جمالی معاون سیاسی استاندار شد.

دو خبر شُکه آور

رفتن غریب پور از ایمیدرو و حذف تاجگردون از مجلس را باید دو خبر دسته اول و شُکه آور برای مردم استان دانست.

هر دوی این افراد چهره های مهم، ملی و اثرگذار استان بودند ، غریب پور در ادامه به گروه مهم مالی سپهر صادرات رفت و تاجگردون نیز مدیریت بیمه سرمد را عهده دار شد.

حضور چهره های ملی/کارخانه قند فک پلمپ شد

محسن رضایی امسال به استان سفر داشت او اگرچه به سی سخت آمد اما سفر او تنها به دلیل زلزله نبود و برای نشست های انتخاباتی در استان حاضر شد.

رئیس دستگاه قضا هم به کهگیلویه و بویراحمد آمد، او سفرش را به مسائل قضایی محدود نکرد و دستور فک پلمپ و تلاش برای راه اندازی کارخانه قند را نیز صادر کرد.

حضور وزیر راه، معاون وزیر رفاه، معاونین وزیر راه و رئیس بنیاد مسکن هم از دیگر سفرها در این سال بود.

خاطره تلخ بورس!

حتماً روستای بورسی ایران را به یاد دارید، مال‌ملا در کهگیلویه روستایی که به بورسی ترین روستای ایران معروف شد و مردمش همه دارایی ها را فروخته و بورس آمدند و سود خوبی هم در ابتدا بردند اما در ادامه و با برگشتن ورق بورس دچار زیان های شدید شدند.

البته بسیاری از مردم استان خاطره خوبی از بورس ندارند.

کرونای انگلیسی هم به استان آمد

ورود کرونای انگلیسی و فوت ۴ نفر بر اثر این ویروس که معروفترین آنها پزشک خوش اخلاق یاسوجی(اولین شهید سلامت در مبارزه با کرونا) بود هم از اتفاقات تلخ این سال بود.

به گزارش اَفتونیوز، سال ۹۹ با همه اتفاقات به پایان رسید، کهگیلویه و بویراحمد و دنای استوارش اما هستند، مردم سختکوش و نجیب آن با همه ناملایمات همچنان استوار مثل کوه هستند. مردمی نجیب که باید قدرشان را بیشتر دانست.