به گزارش اَفتونیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اکنون ۲۵۰ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۶۹ نفر مبتلای قطعی و ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
دکتر پرویز یزدان پناه افزود: از ۷۲۷ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۴۲ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه، چرام و دنا هستند.
دکتر یزدان پناه اضافه کرد: تعداد موارد مثبت در نمونه‌ها دریافت شده حدود ۴۰۰ نفر بوده است که ابن تعداد بیشترین موارد مثبت از شروع بیماری کرونا در ۱۳ ماه گذشته در کهگیلویه و بویراحمد بوده است و استان در آستانه قرمز شدن و ورود به خیز جدید بیماری کرنا قرار گرفته است.
وی تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد از ابتدا شیوع کرونا تاکنون را ۲۶ هزار و ۹۰۱ نفر اعلام کرد و گفت: وضعیت کرونا در کل استان نگران کننده بوده و تغییر رنگ وضعیت به قرمز طی روز‌های آینده قابل انتظار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: با توجه به روند افزایش تعدادا بیماران کرونایی پیش بینی می‌شود طی روز‌های آینده همه تخت‌های بیمارستانی توسط بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تخت خالی برای بیماران غیر کرونایی وجود نخواهد داشت.
دکتر یزدان پناه به راه‌های پیشگیری از شیوع کرونا و جلوگیری از ابتلا به این بیماری اشاره کرد و افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، دوری از هرگونه تجمع و دورهمی، ماندن در خانه، حضور نیافتن در مکان‌های شلوغ و راعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی بهترین راهکار برای کنترل بیماری کرونا در شرایط فعلی است.