به گزارش اَفتونیوز، علیرضا اتابک، فرماندار شهرستان گچساران در گفت و گویی از تعطیلی اماکن گردشگری، تفریحی، زیارتی و پارک‌های این شهرستان طی روزهای ۱۲و ۱۳فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.
وی در خصوص محدودیت‌های کرونایی طی روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین و روز سیزده بدر افزود: دو هفته است که در این شهرستان بعلت قرمز بودن وضعیت کرونایی محدودیت ایجاد کرده ایم تمام ورودی و خروجی شهرستان بسته است.
وی اظهارکرد: اماکن گردشگری، تفریحی اقامتی، زیارتی و پارک‌های شهرستان بسته هستند.
فرماندار شهرستان گچساران تصریح کرد: بخاطر وضعیت قرمز کرونایی پست های بازرسی گذاشته ایم.
اتابک بیان کرد: همچون سراسر کشور روز ۱۳ فروردین ماه بعنوان روز سیزده بدر در شهرستان گچساران تعطیل است.

ممنوعیت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرستان دنا در روز «سیزده بدر»

عبدالحمید پناهی، فرماندار شهرستان دنا در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: در روز های ۱۲ و ۱۳ فروردین و روز سیزده بدر تمامی مراکز گردشگری، تفریحی و محل‌های اسکان در شهرستان دنا تعطیل هستند.

وی افزود: از ورود تمامی خودروهای با پلاک غیر بومی جلوگیری می شود.

پناهی تصریح کرد: مسافران بومی در صورت مشکوک بودن تست رپید انجام می گیرد.

فرماندار شهرستان دنا خاطرنشان کرد: در روستاها نیز ورود مسافران و گردشگران در اماکن تفریحی ممنوع است.
پناهی بیان کرد: دهیاران در روستاها باید مانع شوند و در صورت رعایت نکردن به نزدیکترین کلانتری گزارش دهند.

برخورد با تجمعات حاشیه جاده‌ها و تفرجگاه‌ها در روز«سیزده بدر»
حکمت الله سنایی، فرماندار شهرستان بهمئی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: با تجمعات خانوادگی در حاشیه جاده ها و تفرجگاه‌ها برخورد قانونی می شود.
وی ضمن تشکر از همراهی مردم عزیز شهرستان بهمئی در روزهای دوازدهم و سیزدهمِ پارسال، امسال نیز در ایام فوق، کلیه تفرجگاه‌ها، اماکن و مناطق گردشگری مسدود بوده و بی‌توجهی به مقررات، به‌ویژه پارک خودرو و تجمعات خانوادگی در حاشیه جاده‌ها و تفرجگاه‌ها، مشمول برخورد قانونی(جریمه و توقیف خودرو) خواهد بود.
سنایی اظهار کرد: مردم عزیز از مراجعه به مناطق گردشگری و مبادی ورودی و خروجی و محل‌های کنترل تردد، تحت هر عنوان خودداری و روزهای دوازدهم و سیزدهم(سیزده بدر) را در خانه‌های خود بمانند.
فرماندار شهرستان بهمئی بیان کرد: از همراهی و همکاری مردم شریف شهرستان تشکر و سختی شرایط این روزها را درک می‌کنیم، لیکن هدف همه ما صیانت از سلامت مردم است.