اَفتونیوز _ ورودی هر شهر نشان دهنده و به نوعی شناسنامه شهر میباشد و با ایجاد فضای مناسب با امکانات معقول میتوان چهره زیبایی از شهر نشان داد که متاسفانه این امر در دو ورودی و خروجی گچساران به هیچ وحه رعایت نشده و منظره زشتی از شهر را نشان میدهد.
ورودی و خروجی شهر از طرف خوزستان فاقد مجموعه رفاهی میباشد.
در این قسمت از شهر هیچگونه فضای سبزی معقول و استانداردی کار نشده بجز فلکه موسوم به نرگسی.
وجود پارک جنگلی در فاصله ای اندک با این ورودی با سرویس بهداشتی نامناسب و فاقد کارایی چهره زشتی از شهر را نشان میدهد.
بوی تند فاضلاب شهری در این قسمت از شهر باعث میشود مسافران و رهگذران هیچگونه تمایلی به توقف در این قسمت نداشته باشند.
ورودی شهر از سمت بوشهر و جاده موسوم به جاده پازنان فاقد هرگونه امکانات رفاهی و هرگونه فضای سبز چهره فوق العاده زشتی به این قسمت داده.
حتی جاده ورودی شهر در این قسمت وضعیت جالبی ندارد.
فلکه ورودی جاده پازنان سالهاست به حالت نیمه کاره رها شده و هیچ اقدامی جهت بازسازی آن نمیشود.
ظاهرا شهرداری و متولیان امر این قسمت های شهر را فراموش کرده   هیچ اقدامی جهت بازسازی انجام نمیدهند.

فرشاد زندی  شهروند گچسارانی در گفت و گو با افتونیوز در این خصوص می گوید:
ورودی هر مکان اولین موضوعی است که با حضور در آن خصوصیات کلی فضا، آداب ورود، حد خصوصی و عمومی بودن و سایر ویژگیهای فضا نمایان می شود.
به واقع با تمهید ورودی برای یک فضا (خواه یک شهر خواه یک محله یا یک بنا)، تقویت میشود،و یا می توان گفت ساکنین آن شهر هویت می یابد. یکی از موثرترین و جذاب ترین نقاط هر شهر، منظره ورودی آن شهر هست، که تاثیرگذارترین خاطره هر شهر نیز نشات گرفته از ورودی آن می باشد.
هنگام ورود به شهر گچساران اگر از بعد روانی یک فرد بخواهیم نگاهی داشته باشیم می توان به فضاسازی نامناسب منتهی به ورودی شهر که شامل زمینهای نامناسب برای سکونت مانند اراضی‌ بیابانی ، کوهستانی ، اراضی حفظ شده کشاورزی ، اراضی که سکونت در آن بصورت پراکنده می باشد مانند کارخانه جات،سیلوها،پستهای برق و…همانطور که در ابتدا اشاره به فضای ورودی شهر داشتیم در چند نکته توقعی ، در متن زیر به آن اشاره میکنم که امیدوارم مورد توجه مسئولین و عزیزان در امر اجرایی قرار بگیرد.
توقعات موردی از ورودی شهر گچساران که با پتانسیل های بالا و موقعیت تردد و جغرافیایی ایده عال قرار گرفته اگر بخواهیم به چند نکته از این توقعات که شهر گچساران از آن بی بهره می باشد مثال بزنیم
اولین موضوع نوع خانایی و روشنایی مسیر و منظره  ورودی شهر می باشد
وقتی از ظلع جنوبی شهر وارد یا خارج می شویم ،با پروژه نیمه تمام زیرگذر و روگذر و همچنین علائم ناخانای راهنمایی و رانندگی و نیمه کاره بودن مسیر کنار گذر شهرگچساران مواجع می شویم
مانند هر ورودی دیگر شخص انتظار دارد که در زمان ورود پذیرفته شود و احساس ناخوشامد بودن به او دست ندهد بنابراین اولین توقعی که از ورودی شهری میرود، پذیرندگی است. به همین دلیل فضاهای طرفین ورودی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. حفظ و تقویت دیدها بخصوص دید به مناظر و نقاط شاخص طبیعی یا مصنوعی محل ، به فرد حس ورود به آن محل خاص را میدهند. شخص علاوه بر اینکه دربدو ورود می خواهد نیازهای خود را تأمین کند، نیازمند تشخیص سریع مسیرها و تصمیمگیری است.
از سوی دیگر افراد انتظار دارند که ورودی هر شهر، معرف خصوصیات و عناصر شاخص هویتی همان شهر باشد.شهر گچساران ، معرف بعنوان یکی از شهرهای نفت و گاز در کشور می باشد که بلواقع از سه ضلع ورودی شهر وارد که شویم هیچ گونه المان یا شاخصی در رابطه با نفت و گاز دیده نمی شود ، در واقع می توان گفت ضعف بزرگی در این امر مهم وجود دارد.
اگر بخواهیم به نکته دیگری از توقعات اشاره داشته باشیم این هست که جمعیت ساکن در شهر گچساران از چندگانگی قومیت ها و تنوع اداب و رسوم خاصی  برخردار می باشد فلذا با دارا بودن این پتانسیل ، با ایجاد فضایی در ورودی های شهر با زیرساخت استاندارد جهت ارائه (صنایع دستی ،اداب رسوم و همچنین سوغاتی و غذا های بومی منطقه) می تواند کمک زیادی برای ثبت خاطره خوب در ذهن فرد باشد

.