قشقایی های گچساران در پی اتحاد برای انتخابات آینده

باید دید نتیجه جلسه حکمیت چه میشود و آیا قشقایی ها به اتحادی که چندین سال است در پی آن برای تصاحب شورای شهر، شهردار، و نماینده مجلس هستند میرسند یا خیر.


اَفتونیوز _ بعد از ثبت نام کاندیدای انتخابات شورای شهر گچساران اخبار رد صلاحیت ها به شایعه داغ اخبار و فضای مجازی تبدیل شد.
پس از اعلام نتایج رسمی بررسی صلاحیت ها مشخص شد ۵۰ درصد کاندیدای قشقایی انتخابات شورای شهر گچساران رد صلاحیت شده بودند.
این حجم از رد صلاحیت در میان کاندیدای قشقایی و اکثرا اصلاح طلب باعث نارضایتی و اعتراض گروهی از فعالین سیاسی فرهنگی قشقایی ها شد.
اینک طبق اخبار رسیده اعتراضات جواب داده و با تلاش و حمایت و ضمانت یک نفر از بزرگان و معتمدان قشقایی ظاهرا مشکل اکثر این گروه حل شده و تنور انتخابات شورا داغ تر از گذشته شد.
ظاهرا قشقایی ها در پی برگزاری جلسه حکم میان معتمدان ریش سفیدان و فعالان سیاسی فرهنگی با حضور کاندیدای هستند، باید دید نتیجه این حکم چه خواهد شد.
درصورت اجماع و ارائه لیست واحد ۷ نفره قطعا زنگ خطر برای سایر رقبا به صدا درآمده و کار برایشان فوق العاده سخت میشود.
البته این کار نیاز به گذشت و کناره گیری تعدادی از کاندیدا دارد، باید دید این گذشت در میان چه کسانی وجود دارد و چه معیار هایی برای ارائه لیست توسط حکم قرار خواهد گرفت.
اگر این اتحاد شکل بگیرد قطعا همانند شورای اول اسلامی میتواند موفقیت چشم گیری در مدیریت شهری برای قشقایی ها باشد.

البته باید قشقایی ها در نظر داشته باشند برای اتحاد باید خطوط فکری و سلیقه ای را کنار گذاشت و فقط به فکر منافع ایل بود.
اما همزمانی انتخابات میان دوره ای مجلس همزمان با انتخابات شورای اسلامی و ریاست جمهوری برگزار میشود.
ظاهرا عسکری تنها نمایده قشقایی است که در صحنه میماند، اتحاد و ائتلاف برای ارائه لیست واحد کاندیدای قشقایی شورای شهر فوق العاده به نفع وی بوده و اگر بتواند حکم و اعضای لیست را قانع کند که از او حمایت کنند میتواند شگفتی خلق کرده و گام بلندی برای پیروزی بردارد.
باید دید نتیجه جلسه حکمیت چه میشود و آیا قشقایی ها به اتحادی که چندین سال است در پی آن برای تصاحب شورای شهر، شهردار، و نماینده مجلس هستند میرسند یا خیر.

سعید کاویانی